• Informacje na temat:

  najdroższe wina świata

Artykuły na temat: najdroższe wina świata
 • Indie: Szafran czeka na wodę

  Jak podają analitycy rynku przypraw najdroższej przyprawie na świecie - szafranowi grozi susza. Zbiorom złota Kaszmiru zagraża niedostatek wody.

 • Liczba zamożnych i bogatych Polaków w 2016 roku przekroczy 1 milion. Najwięcej takich osób mieszka w woj. mazowieckim, śląskim i dolnośląskim.

 • Za 10 milionów złotych kupimy willę nad Gardą

  Hotel w Polsce, chalet w Alpach, winnica w Bordeaux lub wyspa w Szkocji - to przykłady nieruchomości, które można kupić za 10 mln złotych. Lion's Bank sprawdził jakich apartamentów czy rezydencji można stać się właścicielem dysponując 8-cyfrowym budżetem.

 • Własna winnica za kilka milionów euro

  Ponad 6 mln euro - tyle przeciętnie kosztuje winnica we Włoszech. Szczególnie drogie są one w Toskanii, gdzie często ceny przekraczają kilkanaście milionów euro - wynika z analizy Lion's House. Niemal 6 razy tańsze są posiadłości otoczone winoroślami w Australii. Niemniej jeśli ktoś marzy o zakupie działającej winnicy powinien się przygotować na wydatek rzędu kilku milionów euro.

 • Jak inwestować w wino?

  Według opinii specjalistów królestwem wina jest ciągle Francja. Z tego kraju pochodzą najdroższe wina na świecie. Analizując rynek wina nie można zapomnieć o takich potęgach winiarskich jak Włochy, Hiszpania, Portugalia, Austria czy Niemcy.

 • W winie jest prawda o... gospodarce

  Szlachetne wina mogą być miernikiem koniunktury gospodarczej a nawet dawać sygnały ostrzegawcze. Czyżby amatorzy tych trunków wiedzieli więcej o tym co dzieje się w realnej ekonomii?

 • Inwestycje: kobiety wino i śpiew

  Wino i diamenty mają ze sobą przynajmniej jedną cechę wspólną: mogą być świetną inwestycją. Ale potrzeba na to dużo, dużo pieniędzy.

 • Na co postawić w drugiej połowie roku?

  Akcje, obligacje, ropa, a może... wino. Indeksy londyńskiej giełdy wina wzrosły o 6 proc. od początku roku. Według prognoz do końca grudnia mogą zyskać kolejne 8 proc. Czy to dobry czas na inwestycje w bordoskie trunki?

 • Własna wyspa za milion dolarów? Dlaczego nie!

  Penthouse w wysokościowcu, apartament w kamienicy czy własna rezydencja - takie nieruchomości najczęściej wybierają najbogatsi. W ostatnich latach jednak modne staje się posiadanie własnej wyspy. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne wśród osób szukających ciszy i spokoju. Lion's Bank sprawdził jak gruby portfel jest potrzebny, żeby zostać współczesnym Robinsonem Crusoe.