• Informacje na temat:

  najem amortyzacja mieszkania

Artykuły na temat: najem amortyzacja mieszkania
 • ...najmie okazjonalnym – który jest bardzo korzystny, bo chroni właściciela mieszkania w sytuacji, gdy najemca przestaje płacić czynsz i nie chce się wyprowadzić. Wyjaśniamy, jak zmniejszyć podatek należny(...) kwot uzyskanych od najemcy) wszystkie koszty poniesione w związku z wynajmem mieszkania. Możemy też stosować odpisy amortyzacyjne – to właśnie jest najlepszy sposób, by nawet przez kilkanaście lat...

 • 10 kwestii, o których trzeba pamiętać, podpisując umowę najmu

  Wrzesień to okres szaleńczych poszukiwań mieszkań na wynajem. Lion's Bank podpowiada, jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów, które w mogą nas sporo kosztować.

 • .... 2. Opodatkowanie według skali podatkowej ma tę zaletę, że od przychodów można odliczyć koszty ich uzyskania. Będą nimi wydatki na wyposażenie mieszkania, remont, odsetki od kredytu, amortyzację, stałe opłaty – na(...) do końca kwietnia, jak przy zasadach ogólnych). 5. Małżonkowie mają prawo wyboru: czy tylko jedno z nich opodatkowuje najem, czy robią to po połowie. W tym celu trzeba złożyć w urzędzie skarbowym...

 • Październik miesiącem wyboru niższej stawki podatkowej

  Otrzymując pierwszy w roku przychód z wynajmu mieszkania właściciel ma minimum 20 dni, aby wybrać w jaki sposób rozliczać się będzie z tego tytułu z fiskusem.

 • ...uzyskania przychodu możemy dodać amortyzację mieszkania. I w ten sposób zredukować lub całkowicie zlikwidować dochód osiągany z najmu. A skoro nie ma dochodu – nie trzeba płacić podatku. Amortyzacja może trwać 10 lat – wówczas co roku w koszty wprowadzamy 10 proc. wartości mieszkania. Możemy też amortyzować mieszkanie dłużej, stosując niższe odpisy. Zasady te potwierdza m.in. interpretacja...

 • Amortyzacja może uchronić przed podatkiem od zysków z wynajmu

  Właściciel wynajmowanego mieszkania może nie zapłacić podatku od zysków z wynajmu. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu odpowiedniego sposobu amortyzacji. Reguły z tym związane prezentuje Lion's Bank.

 • .... od uzyskanego dochodu (dochodu, a nie przychodu tak jak przy ryczałcie). Takie rozliczenie jest korzystniejsze, gdy ponosimy koszty związane z przygotowaniem mieszkania pod wynajem, np. robimy(...) wysokie są te przychody. Jeśli chcemy się rozliczać w formie ryczałtu, musimy zgłosić to w formie pisemnego oświadczenia naczelnikowi urzędu skarbowego właściwego dla naszego miejsca zamieszkania...

 • Jednym ze sposobów na nabycie tańszego mieszkania jest zainwestowanie w lokale w budynku o złym stanie technicznym. To wiąże się jednak z dużymi wydatkami na remont, np. organizowany przez wspólnotę zamieszkującą gmachem. Czy zwiększone wpłaty na fundusz remontowy mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?

 • Dwa sposoby opodatkowania najmu mieszkania. Co się bardziej opłaca?

  Właściciel mieszkania, który wynajmuje je na krótkie terminy, płaci 17-proc. ryczałt. Jeśli umówi się z profesjonalnym pośrednikiem lub udostępni lokal na dłużej, odda fiskusowi tylko 8,5 proc. przychodu.

 • Specjaliści radzą: Nie unikaj płacenia podatku od najmu

  Kupno mieszkania na wynajem to obecnie jedna z najpopularniejszych form inwestowania. Nisko oprocentowane lokaty sprawiają, że poszukujemy innych możliwości lokowania kapitału.