• Informacje na temat:

  najemca

Artykuły na temat: najemca
 • Jakie prawa ma najemca lokalu?

  Ostatnio znalazłam pracę. W związku z tym postanowiłam wyprowadzić się od rodziców i zacząć żyć na własny rachunek. Ponieważ nie mam mieszkania, będę musiała coś wynająć. Słyszałam różne historie o nieuczciwych właścicielach. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Na co zwracać uwagę przy wynajmie? Julia z Gliwic

 • Jak walczyć z nieuczciwymi najemcami?

  Jak selekcjonować lokatorów? Jakimi sposobami można walczyć z nieuczciwymi najemcami, czyli co robić, gdy zalegają z czynszem lub niszczą mieszkanie?

 • Zamierzam przeprowadzić się do partnera, a swoje mieszkanie wynająć. Przyszły najemca zastrzegł, że chciałby się u mnie zameldować. Nie wiem, czy się zgodzić. Boję się, że potem może być problem z jego wymeldowaniem. Monika z Zielonej Góry.

 • Castingi na najemców nadal w modzie

  Duży popyt na mieszkania na wynajem ciągle skłania właścicieli do organizowania tzw. castingów na najemców. Taka formuła ma z jednej strony nie dyskryminować pozostałych chętnych, którzy zgłosili zainteresowanie mieszkaniem, z drugiej ma pomóc właścicielowi wybrać potencjalnie najlepszego najemcę.

 • ​Whirlpool najemcą w pierwszym biurowcu Nowego Centrum Łodzi

  Nowa Fabryczna, pierwszy budynek komercyjny wzniesiony na terenie Nowego Centrum Łodzi, rozpoczęła wynajem powierzchni. Już w lipcu swoje Centrum Usług Wspólnych, obsługujące Europę, Bliski Wschód i Afrykę, otworzy w nim firma Whirlpool.

 • Lokator twojego mieszkania nie płaci czynszu, a po wypowiedzeniu nie chce się wyprowadzić? Masz poważny problem, ale pamiętaj, by nie działać na siłę. Inaczej może być jeszcze gorzej. Poniżej doradzamy, jak sobie poradzić z nieuczciwym najemcą.

 • Nie tylko najemca mieszkania komunalnego może liczyć na gminny dodatek mieszkaniowy!

 • Właściciel mieszkania kontra najemca, czyli trudna relacja biznesowa

  Relacje na linii właściciel mieszkania - najemca wciąż jeszcze nie należą w Polsce do najłatwiejszych. Wzajemne pretensje i nieporozumienia są jednak zwykle wynikiem braku wiedzy oraz świadomości obu stron odnośnie procesu najmu, jak również nadmiernej podejrzliwości. Czego najczęściej dotyczą kwestie sporne oraz jak należy je rozwiązać?

 • ...r. jest to 168 zł). 5. Co się stanie, jeśli najemca nie zechce opuścić lokalu? Właściciel składa wniosek do sądu o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu dołączonemu do umowy, w którym najemca dobrowolnie poddał się egzekucji. Komornik nie musi się wstrzymywać się z eksmisją do czasu przydzielenia lokatorowi lokalu zastępczego ani przestrzegać okresu ochronnego, który obowiązuje od...

 • Raport bieżący nr 9/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Tower Investments S.A. ("Spółka”) informuje, że w dniu dzisiejszym...