• Informacje na temat:

  najlepsza baza firm

Artykuły na temat: najlepsza baza firm
 • Część nadgodzin ustalana przez firmę i pracownika

  ...wynagrodzenia, bo pracownik nie ma wpływu na decyzję firmy i musi się jej podporządkować, o ile ta uzasadni wyjątkowość sytuacji powodującej wydłużenie czasu pracy. Jednocześnie obie strony stosunku(...) funkcjonowanie w niedzielę i święta firm działających na rynkach globalnych, czyli transgranicznych. To dobry przykład pozytywnych konsekwencji prac w komisji trójstronnej. Za sprawą propozycji zmian...

 • LiveChat Software zwiększył w styczniu swoją bazę klientów korzystających z rozwiązania LiveChat o 263 firmy do 23.370. To najlepszy wynik zanotowany przez spółkę w styczniu.

 • W Rzeszowie, na lotnisku Jasionka pracę znajdzie nawet 250 osób

  Na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce w największych hangarach w Polsce swoją bazę otworzyła firma Linetech. Spółka, która wykonuje generalne przeglądy samolotów, zatrudniła już ponad 50 pracowników. Docelowo pracę znajdzie nawet 250 osób.

 • Zakładasz firmę? Nie zapomnij o sprawdzeniu domeny!

  Decyzję o założeniu własnej firmy często poprzedza doraźna działalność bez formy prawnej, np. świadczone od czasu do czasu usługi dla znajomych. Potem podbudowany sukcesami i dobrymi opiniami przyszły przedsiębiorca, kieruje swoje kroki ku sformalizowaniu swojej działalności. Oto o czym trzeba wtedy pamiętać.

 • Tyrający od rana do nocy, najtańsi w Europie, wynajęci lub przekazani. Oto pracownicy z outsourcingu

  Jedna firma drugiej firmie zleca. Zarządzanie bazą, sprzętem, powierzchnią biurową lub siłą roboczą. Jak najtańszą. Nieważne, czy po studiach magisterskich, maturze, czy z podwójnym fakultetem. Ze znajomością trzech języków obcych czy jednego. Ważne, że tanio, szybko, dostatecznie. I na zewnątrz. Tyrają od rana do nocy, na śmieciówkach lub jednej czwartej etatu. Bez szans na podwyżkę, prędzej...

 • Mniej formalności dla firm

  Bank Światowy w najnowszym rankingu "Doing Business" uplasował Polskę na 25 pozycji. To najlepszy wynik w historii, co nie oznacza, że wszystkie problemy przedsiębiorców w kraju zostały wyeliminowane. Część z tych, które wciąż utrudniają prowadzenie biznesu zniknie po wdrożeniu rozwiązań zaproponowanych przez Mateusza Morawieckiego w "Konstytucji dla Biznesu". Przedsiębiorcy liczą, że kolejne ułatwienia będą systematycznie implementowane. Czy to wystarczy, by awansować ponownie o kilka miejsc?

 • Z dyplomem magistra wciąż łatwo o zatrudnienie. Już wiemy, co dzieje się z absolwentami

  ...w instytutach badawczych czy firmach prowadzących eksperymenty - na razie nie mamy takich informacji. Moim zdaniem kluczowe nie są pieniądze, lecz zainteresowanie tematem. Można oczywiście wziąć listę...

 • PAIiIZ nagrodziła najlepsze gminy w Polsce

  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych nagrodziła w tym tygodniu 16 gmin, które najlepiej przygotowały tereny pod inwestycje. Adam Małecki z PAIiIZ podkreśla, że dla inwestorów liczy się też bliskość dróg szybkiego ruchu i Specjalnych Stref Ekonomicznych.

 • Programistę samozatrudnię od zaraz! Branża IT wytycza nowe standardy na rynku pracy?

  ...- w domu, kawiarni czy na ławce w parku. Może nawiązywać współpracę z wieloma firmami, pracować projektowo, dywersyfikować swoje doświadczenie zawodowe. Często może też liczyć na atrakcyjniejsze warunki(...) W procesie rekrutacyjnym wiele zależy od przebiegu rozmowy i posiadanych argumentów. Jeśli chodzi o branżę IT, można ugrać naprawdę dużo. Firma zdejmuje z siebie koszty związane z zatrudnieniem na UoP, ale...

 • RODO - najważniejsze zmiany dla firm

  Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych to nie ewolucja, ale rewolucja w europejskich przepisach związanych z przetwarzaniem danych. Zmiany te będą dotyczyły wszystkich firm, które gromadzą informacje na temat osób fizycznych. A za zaniedbania w tym zakresie przewidziane zostały dotkliwe kary.