• Informacje na temat:

  najlepsze inwestycje 2011

Artykuły na temat: najlepsze inwestycje 2011
 • Nowa inwestycja Capgemini w Polsce

  ...informatycznych oraz outsourcingiem procesów biznesowych i IT. W roku 2012 zatrudnienie ma wzrosnąć o kolejne ponad 500 osób we wszystkich biurach w Polsce. Pobierz za darmo program PIT 2011

 • Zyskowne inwestycje w nieruchomości to mit?

  Polacy uważają, że inwestycja w nieruchomości zawsze jest opłacalna, tymczasem dzisiejsze ceny mieszkań nadal są niższe niż w 2007 r. Zyski z najmu też wcale nie są duże. W długim okresie rentowność z najmu wynosi 3-3,5 proc., czyli niewiele więcej niż zyskowność bankowej lokaty.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  ...14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydała w pierwszym półroczu tego roku spółka nią zarządzająca. Firmy zadeklarowały 298 mln zł na inwestycje.

 • Na niszowych inwestycjach wciąż można zarobić, ale ryzyko jest spore

  Patrząc na zachowanie się głównych indeksów akcji na głównych giełdach światowych od początku roku, inwestorzy mogą mieć powody do zadowolenia. Poszukiwacze zysków w wybranych branżach, niszowych sektorach i alternatywnych aktywach mogli zarobić w większości przypadków jeszcze więcej, ale muszą się też liczyć ze zwiększonym ryzykiem.

 • Inwestycje: Nie ma to jak sąsiad Niemiec

  ...r. była to kwota 4,2 mld euro. Polacy z Niemczech wysłali do kraju 1,15 mld euro. To niemal 100 mln euro miesięcznie. - Jeszcze w kwietniu przewidywano, że wartość tego transferu do końca 2011

 • 6 zasad inwestycji w obligacje

  Rynek obligacji korporacyjnych w Polsce od kilku lat dynamicznie się rozwija, dzięki czemu inwestorzy mają coraz szerszy wybór obligacji, w które mogą zainwestować.

 • W jakich branżach mogą zarobić najwięcej pracownicy tymczasowi?

  Według raportu "Market Intelligence 2011", opublikowanego przez Adecco Poland, najlepsze warunki finansowe pracownikom tymczasowym zapewniają sektory: finansowy, ubezpieczeniowy i konsultingowy.

 • Kapitał ma narodowość

  W całej Europie rządy hołubią własne instytucje finansowe - wszyscy dobrze sobie zdają sprawę z tego, że kapitał ma narodowość i najważniejsze jest stymulowanie własnej gospodarki - podkreśla w wywiadzie dla "Gazety Bankowej" Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA.

 • 382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

  ...382 nowe miejsca pracy mają powstać w 36 mikro-, małych, średnich i dużych firmach w województwie podlaskim dzięki dotacjom z Unii Europejskiej na inwestycje. Wartość inwestycji ma sięgnąć 120 mln zł - poinformował w środę Podlaski Urząd Marszałkowski.

 • Sejm za wypowiedzeniem umów o ochronie inwestycji z 12 krajami UE

  Sejm przyjął w zeszły czwartek ustawy upoważniające prezydenta do wypowiedzenia porozumień dotyczących popierania i wzajemnej ochrony inwestycji między Polską, a 12 krajami UE - m.in. Grecją, Hiszpanią czy Wielką Brytanią. Ustawy wyrażają zgodę na dokonanie przez prezydenta wypowiedzenia umów między Polską, a: Grecją, Hiszpanią, Finlandią, Niemcami, Bułgarią, Wielką Brytanią i Irlandią Północną, Austrią, Litwą, Chorwacją, Węgrami, Szwecją i Łotwą.