• Informacje na temat:

  najlepsze studia

Artykuły na temat: najlepsze studia
 • ...i gestem zaprosiła przyjaciółkę do kuchni. – Wiesz, czasami mam wrażenie, że Bóg mnie pokarał zdolnym dzieckiem – wyjaśniła, gdy usiadły. – Wyobraź sobie, że moja córka Kaśka ledwie zaczęła studia, a już(...) twarz Anity rozpogadzała się. Kilka zjedzonych pączków też jej w tym pomogło. – Myślę, że moje dziecko nie powinno mieć z tym żadnych problemów – stwierdziła z dumą. – Ledwie Kaśka zaczęła studia...

 • Studia? Niestety - tanio nie jest!

  Na uczelniach publicznych najpopularniejszym kierunkiem jest medycyna, dopiero daleko za nią plasują się pozostałe: filologia iberyjska, angielska czy architektura i prawo. Na studiach prywatnych prym pod względem kosztów wiodą studia menedżerskie. Za które kierunki studiów trzeba w Polsce zapłacić najwięcej?

 • Maturzysto, te studia dadzą pracę

  Kolejny rocznik licealistów przystępuje właśnie do egzaminu dojrzałości. Stawka jest wysoka - dobrze zdana matura to bilet wstępu na najlepsze uczelnie. Jest jedno "ale". Najbardziej oblegane kierunki studiów wcale nie zapewniają swym absolwentom miejsca pracy. Które profesje dają największe szanse na sukces?

 • Studia powinny być tylko dla najlepszych

  Jeżeli uczelnie nie przestaną obniżać progów, których przekroczenie umożliwia na nich naukę, rząd powinien je powstrzymać. Tak twierdzą akademicy.

 • Po tych studiach praca jest gwarantowana

  ...narzędzie weryfikacji ich wartości pod nazwą "ekonomiczne losy absolwentów (ELA)". To kryterium, które jest mierzone tym, jak szybko znajdują zatrudnienie po studiach, jak wysokie osiągają zarobki oraz czy(...) absolwentów na rynku pracy zależy nie tyle od kierunku, ile od uczelni, na której studia zostały podjęte i ukończone. Potwierdzają to analizy MNiSW. Z ELA wynika, że ponad 90 proc. absolwentów...

 • Koniec z przyjmowaniem na studia wszystkich chętnych? Ministerstwo zmieni sposób finansowania uczelni

  Spadnie liczba miejsc na darmowych studiach. Uczelnie będą przyjmować tylko maturzystów z najlepszymi wynikami - taki skutek może wywołać propozycja resortu nauki.

 • Gdzie znaleźć pracę po studiach?

  ...warszawskie uczelnie zajeły dwa miejsca w pierwszej piątce rankingu (2 i 4). Najlepsze i najgorsze miasta dla studentów oraz absolwentów a) IT Proporcjonalnie do sumy dostępnych wakatów w danym(...) niż pozostałe miasta, zajmując pierwsze miejsce w ranking uczelni oraz najlepszego miejsca na znalezienie pracy z dyplomem inżyniera. Województwa śląskie i dolnośląskie zdecydowanie prowadzą...

 • W tym roku ruszą pierwsze studia podyplomowe przygotowujące do prowadzenia inwestycji w Afryce

  W październiku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie ruszą pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Projekt został przygotowany z inicjatywy największego polskiego inwestora na tym kontynencie - Jana Kulczyka, we współpracy z Piotrem Voelkelem, współzałożycielem SWPS.

 • ...studentów w Erasmusie są wyjazdy do krajów również uczestniczących w tym programie. – Studenci mogą ubiegać się o dwa rodzaje wyjazdów – usłyszała Anna. – Pierwszy to wyjazd na studia do szkoły wyższej(...) w ramach tego programu można wyjechać jeden raz na studia i jeden raz na praktykę. Ale istnieją też inne możliwości skorzystania z wymiany i współpracy międzynarodowej. – Czy to znaczy, że każdy...

 • Wziąłeś kredyt na studia? Spłacisz tylko połowę

  Więcej studentów i doktorantów będzie mogło liczyć na umorzenie części kredytu na studia. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie szczegółowych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich.