• Informacje na temat:

  najlepsze uczelni w polsce

Artykuły na temat: najlepsze uczelni w polsce
 • Biznes - nowy obowiązkowy przedmiot na uczelniach?

  W Polsce mamy 1,5 mln młodych bezrobotnych. Znalezienie pracy utrudniają im luki kompetencyjne. Pracodawcy dostrzegają ten problem. Aby go rozwiązać, rozpoczynają współpracę z uczelniami. Praktyki w międzynarodowych korporacjach skutecznie przygotowują studentów do wejścia na rynek pracy.

 • Gowin wyznaczy najlepsze uczelnie. Małe ośrodki mogą zniknąć z mapy Polski

  Najlepsze uczelnie będą mogły liczyć na uprzywilejowane finansowanie. Mniejsze ośrodki akademickie obawiają się, że znikną z mapy Polski.

 • Amazon zatrudni ponad 110 absolwentów najlepszych uczelni w Polsce

  ...całym świecie i jesteśmy dumni, że teraz rozpoczynamy partnerstwa z najważniejszymi uczelniami w Polsce - dodaje Perticucci. - To bardzo dobra wiadomość dla studentów i absolwentów najlepszych(...)Amazon ogłosił stworzenie ponad 110 miejsc pracy dla absolwentów studiów doktoranckich, magisterskich oraz licencjackich, którzy dołączą do amerykańskiego koncernu w Polsce i będą mieli szansę stać...

 • Od stycznia finansowanie uczelni na nowych zasadach?

  Rząd szykuje duże zmiany w szkolnictwie wyższym. Nowelizacja przepisów zakłada odbiurokratyzowanie uczelni, zmniejszy się częstotliwość oceny okresowej nauczycieli akademickich. Zmienić ma się również system finansowania uczelni - jego poziom będzie zależał nie od liczby studentów, a od jakości kształcenia.

 • W branży IT brakuje pracowników. Uczelnie muszą zwiększyć ilość kierunków i unowocześnić program

  W sektorze IT brakuje pracowników. Powodem tego są nie tylko niższe zarobki w stosunku do oferowanych za granicą, choćby na Ukrainie, ale też niedostosowany do potrzeb rynku zakres edukacji. Szansą na zmianę może być nawiązanie współpracy pomiędzy uczelniami i biznesem.

 • Nie wszystkie uczelnie są gotowe na współpracę z biznesem

  Firmy prywatne coraz częściej współpracują z uczelniami, m.in. tworząc specjalne programy dla studentów. Zauważalny jest nie tylko wzrost nakładów, lecz także coraz większe zainteresowanie światowych koncernów takimi projektami. Nie wszystkie ośrodki akademickie jednak są gotowe na ich realizację. Problemem są m.in. braki w kadrze dydaktycznej. Eksperci podkreślają, że rozwojowi współpracy

 • Od przyszłego roku państwo opłacać będzie studia na najbardziej prestiżowych zagranicznych uczelniach. Rząd chce, by nasi najlepsi studenci mogli za darmo...

 • Studia na Harvardzie za 3 tys. zł miesięcznie?

  Studia na jednej z uczelni należących do Ivy League - grupy najbardziej renomowanych szkół wyższych w USA - otwierają drzwi do sukcesu zawodowego oraz wysokich zarobków. To także przepustka do wielu(...) uczelni inwestując 3 tys. zł miesięcznie przez 20 lat.

 • Ci ludzie to najlepszy polski towar eksportowy

  Barack Obama podczas wizyty w Polsce wspominał, jak przyjął go trzy lata temu Donald Tusk; owocem pracy polskich informatyków, edycją kolekcjonerską Wiedźmina 2. Zaledwie tydzień później znów zrobiło się głośno o polskich twórcach z CD Project Red, kiedy na E3, największych na świecie targach rozrywki elektronicznej, zaprezentowali swoje najnowsze dzieło: Wiedźmina 3.

 • Jadwiga Emilewicz: Potrzebujemy więcej nowoczesnych spółek w Polsce

  - Potrzebujemy jeszcze więcej nowoczesnych spółek, które będą wykorzystywać najnowsze technologie, najlepiej te opracowane przez rodzime uczelnie i instytuty. To nie wydarzy się jednak bez zmiany nastawienia uczelni w Polsce, które muszą chcieć wspierać swoich studentów i młodych absolwentów, aby korzystali z ich laboratoriów i jak najszybciej - już na etapie pisania publikacji - mogli