• Informacje na temat:

  najniższa emerytura

Artykuły na temat: najniższa emerytura
 • To już pewne, że za pół roku osoby, które mają najniższe renty i emerytury będą lepiej chronione przed egzekucją komorniczą. Stosowną ustawę kilka dni...

 • 20 groszy - tyle wynosi najniższa emerytura na Dolnym Śląsku

  Dwadzieścia groszy wynosi jedna z najniższych emerytur wypłacanych na Dolnym Śląsku. Otrzymuje ją mieszkaniec Wrocławia, którego świadczenia wyliczono jedynie ze składek zewidencjonowanych od jednej umowy zlecenia trwającej trzy miesiące. Na przeciwległym biegunie - emerytura sięgająca 16 tys. zł brutto.

 • ..., a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Obiecane 1000 zł Resort pracy niedawno zapowiedział w mediach, że najniższa emerytura (obecnie 882,56 zł) ma być ustawowo podniesiona do 1000 zł brutto...

 • MRPiPS: W 2018 r. najniższe emerytury wzrosną o 29,80 zł

  Najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych o ok. 67,28 zł - poinformowało w piątek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. "Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat" - podkreślił resort.

 • ..., któremu do emerytury brakują 4 lata. Dotyczy to zarówno osób, które obowiązuje dotychczasowy wiek emerytalny, jak również tych objętych nowymi przepisami. 5. Minimalna emerytura W 2017 r. najniższa gwarantowana kwota emerytury zostanie podwyższona z 882, 56 zł do 1000 zł. Dotyczy to zarówno osób ubezpieczonych w ZUS, jak i rolników podlegających KRUS. Aby jednak mieć gwarancję, że otrzymasz...

 • Rząd planuje jednorazowe podwyższenie najniższych rent i emerytur w 2019 r.

  Rząd planuje jednorazowe podwyższenie najniższych rent i emerytur w 2019 roku - podano w wykazie prac legislacyjnych rządu.

 • Mimo marcowej podwyżki otrzymuję emeryturę rolniczą niższą niż 880,45 zł, czyli mniejszą niż najniższa emerytura. Jak to możliwe? Krystyna z Konina.

 • Najniższe emerytury będą mieli właściciele mikro- i małych przedsiębiorstw!

  Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, średnia wysokość emerytury w Polsce wynosi niewiele ponad 2000 zł. Grupą osób, których średnia wartość emerytury jest najniższa, są przedsiębiorcy prowadzący mikro- i małe przedsiębiorstwa. Przeciętne emerytury właścicieli firm są o 18 proc. niższe niż innych grup społecznych i wynoszą średnio 1666 złotych.

 • ...emerytur. Ekonomiści szacują, że najniższa emerytura wzrośnie zaledwie o 2,5 zł. Czyli zamiast 880,45 zł, najuboższy emeryt otrzyma 882,95 zł. A przeciętna emerytura, według prognoz, pójdzie w górę o ok(...)Emeryci, którzy niecierpliwie czekają na coroczną podwyżkę swojego świadczenia, mogą być rozczarowani. Choć szczegóły marcowej waloryzacji jeszcze nie są znane, już wiadomo, że przeciętna emerytura...

 • Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zgodnie z nowelizacją od 1 marca 2019 r. emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 zł. Najniższe wyniosą 1100 zł.