• Informacje na temat:

  najniższa emerytura 2012

Artykuły na temat: najniższa emerytura 2012
 • W jakim stopniu emerytura zastępuje pensję?

  ...- 9,6 proc. oraz Indonezji - 14,1 proc. Wykres 1. Stopa zastąpienia brutto w przypadku pracowników o przeciętnych wynagrodzeniach w państwach OECD i w ośmiu innych gospodarkach światowych* w 2012(...) składek na ubezpieczenia społeczne. Różnica pomiędzy średnią stopą zastąpienia brutto w krajach OECD a stopą zastąpienia netto w krajach OECD wyniosła w 2012 roku 11,4 p.p. Najwyższa stopa zastąpienia netto...

 • Dla ok. 313 tys. osób ZUS zdecydował już o wypłacie emerytur wynikających z przepisów obniżających wiek emerytalny. Na ich podstawie do 29 grudnia ZUS ogółem wydał decyzje emerytalne już dla 395 tys. osób.

 • Wkrótce późniejsze emerytury

  ...społecznej. Jej zdaniem konieczne jest wydłużanie aktywności zawodowej Polaków, a dłuższa aktywność kobiet może je ochronić przed niskimi emeryturami w przyszłości. Proces ten już wcześniej rozpoczął(...) organizacji, 13 jest w trakcie podwyższania tego wieku, a w 15 wynosi już co najmniej 65 lat dla obojga płci. Emerytura premiuje aktywność Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich, zaskarżył...

 • Dla 310,5 tys. osób ZUS zdecydował już o wypłacie emerytur wynikających z przepisów obniżających wiek emerytalny. Na ich podstawie do 15 grudnia ZUS ogółem wydał decyzje emerytalne już dla 379,2 tys. osób - dowiedziała się PAP w Zakładzie. To 92,5 proc. ze wszystkich 410 tys. osób, które do końca roku mogą złożyć taki wniosek.

 • KE zaleca Polsce reformy rynku pracy i emerytur

  ...jest "odzwierciedlona w ustawie budżetowej na 2012 r., która zmniejsza subsydia na edukację" i zaleciła "stabilne" finansowanie tego obszaru. Ponadto KE wskazała na bezrobocie młodych osób w Polsce...

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".

 • Wpływ wynagrodzenia minimalnego na wysokość świadczeń pracowniczych w 2012 r.

  ...1 stycznia 2012 r. zmieniła się wysokość płacy minimalnej.

 • Elżbieta Rafalska: Ponad 176 tys. osób złożyło wnioski o emeryturę

  Ponad 176 tys. 250 osób złożyło do 25 września swoje pierwsze wnioski o emeryturę - poinformowała w środę minister pracy Elżbieta Rafalska. 1 października wchodzą w życie przepisy przywracające wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

 • Zarobki kierowców ciężarówek i autobusów - w państwowych firmach o 42 proc. wyższe niż w prywatnych

  Kierowcy ciężarówek i autobusów zarabiali średnio o 150 zł więcej od kierowców samochodów osobowych i motocykli. Średnia pensja w tej pierwszej grupie wyniosła 2786 zł, podczas gdy osoby zawodowo prowadzące auta osobowe otrzymywały przeciętnie 2636 zł - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, zawartych w publikacji "Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2012 r".

 • Nie będzie jednorazowych dodatków dla emerytów

  Sejm nie zdąży uchwalić do końca kadencji ustawy o jednorazowych dodatkach dla emerytów. Czy wejdą w życie, okaże się po wyborach.