• Informacje na temat:

  najniższa krajowa

Artykuły na temat: najniższa krajowa
 • Zarobki nauczycieli w Polsce należą do najniższych w Europie. Kwietniowe podwyżki tego nie zmienią

  ​Pod względem wysokości wynagrodzenia nauczycieli Polsce daleko nie tylko do zamożnych państw Europy, ale i naszych najbliższych sąsiadów. Wprowadzone od kwietnia podwyżki tego obrazu nie zmienią. Ponad 99 proc. nauczycieli może liczyć na średni wzrost wynagrodzeń o 5,35 proc., czyli od 95 do 168 zł w zależności od stopnia awansu zawodowego. W skali roku podwyżki wyniosą 3,75 proc., a odliczając inflację - 1,45 proc. To znacznie niższa dynamika, niż notują wynagrodzenia w całej gospodarce -...

 • Dane krajowe o PKB w IV kwartale i jego strukturze mogą wesprzeć złotego. Dla długu kluczowa będzie informacja o podaży papierów na marzec.

 • Najniższa płaca w skarbówce 2808 zł

  Od 2008 roku powstanie Krajowa Administracja Skarbowa Reforma rozpocznie się od zwolnienia dzisiejszych urzędników od 1 kwietnia 2008 r. Nie będzie ograniczenia co do liczby związków zawodowych.

 • 1 stycznia 2017 r. zacznie działać Krajowa Administracja Skarbowa - Szałamacha

  - Chcemy aby 1 stycznia 2017 r. polska skarbówka zaczęła działać w skonsolidowanej instytucji pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa - poinformował w środę minister finansów Paweł Szałamacha. Zapowiedział podwyżki wynagrodzeń w skarbówce; nie wykluczył zwolnienia 3-4 proc. pracowników.

 • Od 1 stycznia wzrasta minimalne wynagrodzenie za pracę

  ...r. Pracownicy na rękę dostaną zatem minimum około 1634 zł przy umowie o pracę i około 1743 zł przy umowie-zleceniu. Nowa stawka oznacza, że najniższa pensja krajowa w 2019 r. wzrośnie o 150 zł w porównaniu...

 • Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania uderzy w nieuczciwą konkurencję

  Nie tylko resort finansów i eksperci podatkowi są za wprowadzeniem klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania. Także Krajowa Izba Gospodarcza uważa, że korporacje ukrywające miliardy złotych przed naszym fiskusem to nieuczciwa konkurencja.

 • Młodzi chcą mniej niż wynosi średnia krajowa... na początku

  Studenci i absolwenci podejmując swoją pierwszą pracę chcieliby zarabiać około 2 tys. na rękę, czyli blisko 500 zł mniej niż wynosi średnia krajowa netto*. W perspektywie 3 lat oczekują jednak dynamicznego wzrostu swojej płacy, średnio o ok. 800 złotych rocznie - wynika z badania Campus 2011, przeprowadzonego dla serwisu Pracuj.pl.

 • Branża: Odbiór śmieci i ich zagospodarowanie będą jeszcze droższe

  Odbiór i zagospodarowanie odpadów są już dzisiaj drogie, a w przyszłości będzie jeszcze drożej - przekonuje branża odpadowa. Ich zdaniem konieczne jest zwiększenie odpowiedzialności finansowej producentów m.in. opakowań i budowa rynku recyklingu.

 • Będzie bój o wyższą płacę minimalną

  Resort pracy chce, aby płaca minimalna wzrosła od przyszłego roku o 100 zł (do 2100 zł), a najniższa stawka godzinowa dla zlecenio- i usługobiorców o 70 gr (do 13,70 zł). Pracodawcy uzgodnili już wspólne stanowisko w tej sprawie i proponują znacznie mniejszą podwyżkę (odpowiednio do 2050 zł i 13,30 zł). Z kolei związki zawodowe ustalają swoją wspólną propozycję, ale już teraz wskazują, że nie...

 • KRRiT ma pomysł na abonament: Niższa stawka, ale zapłaci każdy dorosły obywatel

  Krajowa Rada Radiofonii chce, by na publiczną telewizję i radio płaciły nie gospodarstwa domowe, jak to jest obecnie, ale każdy dorosły obywatel, który zarabia i rozlicza się z fiskusem.