• Informacje na temat:

  najniższa płaca w 2013

Artykuły na temat: najniższa płaca w 2013
 • 1731 zł. Nowa płaca minimalna

  ...podstawie ustawowego mechanizmu - dodaje. Związkowcy uważają, że najniższa płaca powinna wynosić połowę przeciętnych zarobków. Ich zdaniem wzrosną one dużo bardziej(...) W stosunku do poprzednich lat nie będzie on jednak zbyt wysoki. Głównie przez inflację, która okazała się w 2013 r. dużo niższa od zakładanej przez rząd. Planowany i faktyczny...

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.

 • Płaca i praca pielęgniarek w Polsce

  ...powiększała się, co należy ocenić, jako zjawisko pozytywne. Niczego pozytywnego nie można powiedzieć jednak o średniej wieku omawianej grupy zawodowej, która również rosła w tym okresie. W 2013 roku(...) i Położnych w Polsce w 2013 roku na tysiąc obywateli przypadało średnio 4,8 pielęgniarek. Najlepiej pod tym względem sytuacja wyglądała w województwie śląskim, gdzie wskaźnik ten wyniósł 5,6. Na szarym końcu...

 • Przedsiębiorcy z pesymizmem patrzą w przyszłość

  Polscy mali i średni przedsiębiorcy źle oceniają ostatnie półrocze i z pesymizmem patrzą w przyszłość. Ponad 42 proc. spodziewa się, że sytuacja ekonomiczna w nadchodzących miesiącach nie będzie sprzyjać prowadzeniu biznesu. Aż 67 proc. firm skarży się na coraz większe opóźnienia w płatnościach. Odsetek tych, którym kontrahenci płacą w terminie, spadł do zaledwie 12,3 proc. - wynika z cyklicznego badania Bibby MSP Index.

 • W 2013 roku płaca minimalna w górę do 1600 złotych!

  Płaca minimalna w przyszłym roku powinna wzrosnąć zgodnie z obowiązującą teraz ustawą z 1500 zł do 1600 zł - uważa PKPP Lewiatan. Większa podwyżka byłaby szkodliwa dla gospodarki.

 • Skąd się biorą w Polsce wysokie ceny taniej kawy?

  Ceny kawy na świecie spadają od kilkunastu miesięcy i są już o połowę niższe niż siedem lat temu. Tymczasem Polacy płacą za kawę sklepach najwięcej w historii. W kawiarniach cena filiżanki kawy nawet stokrotnie przekracza wartość użytych do jej przygotowania ziaren - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Mikroprzedsiębiorstwa najlepiej płacą w woj. mazowieckim

  Pracujący w małych przedsiębiorstwach w województwie mazowieckim otrzymywali w 2013 roku najwięcej - przeciętnie 2643 zł brutto miesięcznie. To prawie o 500 zł więcej niż przeciętne wynagrodzenia w mikroprzedsiębiorstwach w całej Polsce. Najmniejsze firmy najgorzej płaciły w woj. świętokrzyskim.

 • W mediach co chwila słyszymy albo o biednych kredytobiorcach walutowych, których banki oszukały i teraz płacą niebotyczne raty, albo o "cwaniakach", którzy i tak zarabiają, a jeszcze chcą, by im ktoś dopłacił. Co jest bliższe prawdy? Tutaj odpowiedź jak zawsze w ekonomii zaczyna się od "to zależy"...

 • Zarabiają 1639 zł netto - średnia płaca w mikroprzedsiębiorstwach

  ....), budownictwem (12 proc.) i przemysłem (9 proc.). W ubiegłym roku w mikroprzedsiębiorstwach było zatrudnionych 3569,7 tys. osób, o 128 tys. więcej niż w 2013 roku. Najwięcej przedsiębiorstw z tej grupy miało...

 • Emeryci na krawędzi finansowej katastrofy. Waloryzację w 2016 roku odczują tylko najbogatsi

  W przyszłym roku minimalne emerytury wzrosną o 5 zł. To efekt zaproponowania przez rząd procentowego wskaźnika waloryzacji.