• Informacje na temat:

  najniższe podatki w europie

Artykuły na temat: najniższe podatki w europie
 • Polska największą ofiarą drenażu mózgów w Europie

  ​Blisko 580 tys. Polaków po studiach w minionym roku mieszkało w innym niż rodzinny kraju UE. To najwięcej spośród 28 państw Unii - wynika z raportu nt. drenażu mózgów, który przygotowano dla Europejskiego Komitetu Regionów.

 • Borys: Opłata emisyjna to podatek na rzecz czystego powietrza

  Polska jest jednym z krajów mających najniższe ceny paliw i najniższy udział podatków w tej cenie, a opłata emisyjna ma służyć czystości powietrza - mówił w czwartek w Polsat News prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

 • Płaca minimalna - jednakowa stawka dla całej Unii Europejskiej?

  Są państwa na świecie, które nie posiadają regulacji prawnych dotyczących najniższej możliwej stawki, którą może otrzymać pracownik za swoją pracę. W Europie jest grono państw, które nie wprowadziły płacy minimalnej, takie jak Islandia, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Włochy, Szwajcaria i Austria.

 • Nieco ponad dwa tygodnie zostały na rozliczenie się z fiskusem. Z raportu Firmy Doradczej PwC wynika, że w ubiegłym roku Polakom po oddaniu podatków, w zależności od liczebności rodziny, zostało w portfelach od 66 do 74 procent dochodów.

 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...- w naszym kraju pracuje tylko ok. 38 proc. osadzonych. To jeden z najniższych wskaźników w Europie. W całym 2015 roku, utrzymanie więźniów oraz funkcjonowanie zakładów karnych i aresztów śledczych(...). "Więźniowie często spotykają się z niechęcią pracodawców. Jeszcze kilka lat temu firmy mogły zatrudniać osadzonych, oferując im wynagrodzenie w wysokości połowy najniższej krajowej pensji - było to...

 • Średnie ceny OC wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem o 19 proc, a najtańsze OC 2016 oferują Liberty Ubezpieczenia, Benefia i AXA Direct. Z czego wynikają podwyżki i czy ubezpieczenia komunikacyjne będą wciąż drożeć? W pierwszym w 2016 roku raporcie o cenach ubezpieczenia OC sprawdziliśmy, które towarzystwa mają najtańsze ubezpieczenie samochodu i ile zapłacą kierowcy w poszczególnych miastach wojewódzkich. Niestety, tzw. podatek bankowy zapłacą... klienci ubezpieczycieli i zrzucą się na...

 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Ceny energii w Polsce należą do najwyższych w Europie!

  Jak wynika z danych, które opublikowała unijna agencja statystyczna Eurostat, w I połowie 2017 roku ceny gazu i energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Polsce rosły odpowiednio o 3,9 proc. i o 6,9 proc. Jak podał serwis informacyjny CIRE 24, przy uwzględnieniu siły nabywczej ceny energii w Polsce należą do najwyższych w Europie.

 • Wynagrodzenia: Gdzie zabiorą ci najwięcej?

  ...i Belgia, gdzie podatki oraz składki na ubezpieczenia pochłaniają ponad 40 proc. płacy zatrudnionego. Większość państw europejskich stosuje progresję podatkową, według której stawki podatkowe(...) niezależnie od uzyskiwanego wynagrodzenia. Z krajów byłego bloku wschodniego progresywna stawka podatkowa obowiązuje tylko w Polsce, Słowenii i na Węgrzech. W całej Europie od połowy lat dziewięćdziesiątych...

 • Rząd podniesie najniższe emerytury? Kowalczyk: Trwają rozmowy

  Na pewno coś trzeba zrobić dla emerytów. Ale nie chcę przesądzać, co to mogłoby być. Czy podniesienie najniższej emerytury, czy może jakiś jednorazowy dodatek, a może dodatek do waloryzacji. Trwają rozmowy, żeby wspierać emerytów z najniższymi świadczeniami - mówi w wywiadzie Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.