• Informacje na temat:

  najnowsze prognozy dolara usd

Artykuły na temat: najnowsze prognozy dolara usd
 • Fed nieco jastrzębi dolar pręży muskuły

  Fed pozostawił bez zmian ścieżkę stóp procentowych do końca 2018 r. (w sumie 4 podwyżki, w tym jedna do końca '17), co zostało odebrane jako jastrzębi sygnał - umocnił się dolar, wzrosły rentowności Treasuries. Nie przeszkodziło to w ustanowieniu przez DJI i S&P 500 nowych rekordów na zamknięciu.

 • Dolar droższy niż euro? Może kosztować nawet 4,50 zł

  Prawdopodobnie już dziś amerykańskie władze monetarne zapowiedzą koniec ponad sześcioletniego okresu zerowych stóp procentowych. To byłaby najważniejsza od lat decyzja. Jak to wpłynie na wartość dolara? Większość banków inwestycyjnych przewiduje, że w tym roku będzie kosztował tyle, co euro. A może jeszcze drożej - wyjaśnia Marcin Lipka, analityk walutowy Cinkciarz.pl.

 • Świat odwraca się od wielkiego dolara

  Zmiany geopolityczne powodują, że rośnie zapotrzebowanie na wymianę dolara, coraz bardziej dysfunkcyjnej globalnej waluty rezerwowej, "na coś innego". To poszukiwanie będzie kluczowe dla globalnych rynków w nadchodzących latach. Zacznijmy jednak od trzech geopolitycznych czynników, które wywierają presję na dolara oraz osłabiają jego rolę w globalnej gospodarce.

 • W bieżącym tygodniu waluta amerykańska generalnie pozostawała mocniejsza względem innych walut. Ponowną aprecjację dolara zainicjowała publikacja dobrego raportu z rynku pracy w USA, pomimo wcześniejszych bardziej gołębich wypowiedzi ze strony członków FOMC. Indeks dolara utrzymuje się powyżej okrągłego poziomu 96,00 pkt. i nieco poniżej tegorocznego lokalnego szczytu na poziomie 96,55 pkt.

 • Fed zgodnie z oczekiwaniami podnosi stopy

  Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o podwyższeniu stopy procentowej o 25 punktów bazowych do 0,75-1,00 proc. Jest to trzecia podwyżka Fedu od grudnia 2015 roku. Członkowie Fed spodziewają się jeszcze dwóch podwyżek stóp o 25 pb w 2017 r. W 2018 r. Fed oczekuje 3 podwyżek stóp proc.

 • Czy pro-dolarową tendencję na eurodolarze można jeszcze uratować? Czy w ogóle wciąż jest ona pro-dolarowa? W ostatnich dniach na pewno nie, ale powiedzmy, że mamy na myśli trzy i pół miesiąca - minione trzy i pół miesiąca, rzecz jasna. Linia łącząca szczyty z 3 maja i 23 czerwca została przebita, wyszliśmy ponad nią i nie wracamy poniżej. To zły omen dla siły dolara. Kurs pary EUR/USD wynosi

 • Najnowsze projekcie członków FOMC zostaną opublikowane równocześnie z decyzją o godzenie 20:00. O ile samo ogłoszenie programu zmniejszania sumy bilansowej powinno obejść się bez echa, gdyż zostało już bardzo dobrze zakomunikowane, to jednak rynek czeka na nowe prognozy.

 • Dane z Chin psują nastroje

  Znane są już najnowsze dane z Chin na temat handlu zagranicznego, opublikowane krótko przed czwartą nad ranem naszego czasu. Bilans za listopad, wyrażony w dolarach, wyniósł 54,1 mld USD. Prognozowano 63,3 mld USD.

 • Bessa wpływa na złagodzenie prognoz Fed

  Wstępny etap wzrostu apetytu na ryzyko jest już za nami i rynki już wkrótce zaczną szukać najnowszych dowodów - w tym tygodniu w szczególności ze strony Rezerwy Federalnej - na to, że apetyt na ryzyko będzie dalej rosnąć lub też, że ponownie gwałtownie spadnie.

 • Złoto w dół przed posiedzeniem FOMC, ropa pod wpływem informacji o podaży oraz napięć geopolitycznych

  Wzrosty kontraktów futures na kluczowe ziarna w USA zrównoważyły w ubiegłym tygodniu spadki większości surowców energetycznych. Notowania ropy naftowej zanotowały trzeci spadek w skali tygodnia z rzędu, nawet mimo nasilonego napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie. Zwyżki notowań metali szlachetnych ograniczyła zaś ostatnia realizacja zysków przed posiedzeniem FOMC zaplanowanym na 14 czerwca.