• Informacje na temat:

  największe firmy transportowe w polsce

Artykuły na temat: największe firmy transportowe w polsce
 • W branży transportowej jest 100 tys. wakatów

  ...- Niedobory kierowców są podstawową barierą rozwoju i funkcjonowania każdej firmy transportowej i logistycznej. Przewoźnicy ratują się wszelkimi sposobami: zatrudniają kierowców ze Wschodu(...) właścicieli ładunków: firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych, a z drugiej strony - do przedsiębiorców świadczących usługi transportowe i logistyczne. To największe i najbardziej międzynarodowe...

 • Szanse na wysokie odszkodowania dla polskich przewoźników

  Polskie firmy transportowe, logistyczne i spedycyjne mają szansę na odszkodowania od producentów ciężarówek, ukaranych przez KE za zmowę cenową. Dojdzie do kolejnego pozwu zbiorowego przed niemieckimi sądami.

 • Rok 2019 testem siły branży transportowej

  Drogowego 2018   [7] https://trans.info/pl/najwazniejsze-zmiany-dla-branzy-transportowej-w-2019-r-w-polsce-i-w-europie-120900 [8] https://trans.info/pl/zlecenia-transportowe-jak-nie-wpasc-w-pulapke(...) z drugiej tych aktualnych w polskiej branży transportowej od lat jak deficyt kierowców - wyjaśnia Maciej Specjalski, ekspert w dziedzinie ubezpieczeń transportowych w Colonnade Insurance SA. Brexit...

 • Adamczyk: Działania Francji i Niemiec wyeliminują polskie firmy transportowe

  Protekcjonistycznie działania Francji i Niemiec, które forsują unijną dyrektywę w sprawie wynagrodzenia pracowników delegowanych, wyeliminują polskie firmy transportowe - powiedział na antenie TVP Info minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

 • Co czeka branżę transportową po wejściu ustawy o płacy minimalnej?

  Eksperci oceniają, że wejście w życie nowelizacji o minimalnym wynagrodzeniu nie spowoduje wstrząsu w branży transportowej. Jednak wzrost płacy minimalnej i zmiany zapisane w ustawie odbiją się na wysokości wypłacanych wynagrodzeń.

 • Zatory płatnicze powodują bankructwa firm

  W 2017 roku ogłoszono 900 przypadków niewypłacalności przedsiębiorstw. To o 12 proc. więcej niż w 2016 roku. W styczniu tego roku liczba niewypłacalności wzrosła jeszcze mocniej - o 19 proc.

 • "Równa płaca za taką samą pracę", czyli kolejny cios w polskie firmy budowlane i transportowe

  Siedem europejskich krajów uderza w konkurencyjność naszej gospodarki. Ministrowie spraw socjalnych Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Luksemburga, Holandii i Szwecji wystosowali list do Komisji Europejskiej wzywając do całkowitej zmiany zasad i zaostrzenia warunków pracy tymczasowej w ramach tzw. delegowania pracowników. Uderza to bezpośrednio w polskie firmy budowlane i transportowe.

 • Firmy transportowe zmagają się z problemami cen paliw i zatorów płatniczych

  W ostatnich miesiącach obserwuje się dynamiczny wzrost upadłości i restrukturyzacji w branży transportowej, choć sektor ten korzysta z dosyć dobrego otoczenia gospodarczego w Polsce i na rynkach zagranicznych. W pierwszej połowie 2018 roku wzrost gospodarczy w naszym kraju przekroczył 5 proc. w ujęciu rok do roku.

 • Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej

  ...podróżuje. Dotychczas firmy płaciły składki w polskim systemie zabezpieczenia społecznego. Zmiany, jeśli wejdą w życie w takim kształcie, oznaczają dla całej branży transportowej w Polsce(...) Biznes Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców "Transport i Logistyka Polska". Obecnie nasze firmy mają w przewozach europejskich około 25-proc. udział. Dla większości firm...

 • Dyrektywa dobije nasze firmy transportowe?

  W poniedziałek, 23 października w Luksemburgu odbyło się spotkanie Rady Unii Europejskiej w sprawie zmian w Dyrektywie o pracownikach delegowanych. Zgodnie z przyjętym przez organ stanowiskiem, kraje członkowskie będą musiały zastosować się do przyjętych przepisów w ciągu 3 lat od daty ich wejścia w życie. W jaki sposób nowe prawo wpłynie na polskie firmy transportowe?