• Informacje na temat:

  największe firmy w polsce 2015

Artykuły na temat: największe firmy w polsce 2015
 • Firmy gorączkowo poszukują Ukraińców

  ...​ Na rynku brakuje rąk do pracy. Firmy gorączkowo poszukują obywateli Ukrainy. Obecnie 35% pracodawców zgłasza problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów - wynika z badania zrealizowanego przez Work Service S.A. Wobec powiększających się niedoborów kadrowych, już 38% firm rozważa zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Zdaniem ekspertów Work Service, w tym roku możemy spodziewać się napływu...

 • Bieżący klimat koniunktury gospodarczej w Polsce pozostaje dobry, jednak wśród przedsiębiorców gwałtownie narasta niepewność oraz obawy o przyszłość. Wskaźnik dotyczący oczekiwań na kolejnych sześć miesięcy spadał w grudniu w rekordowym tempie, osiągając najniższy poziom w dotychczasowej historii badania - tak pokazuje Indeks Optymizmu Przedsiębiorców, który powstaje na podstawie ankiet

 • Na targach pracy w Londynie oferty zatrudnienia od największych polskich firm

  Największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce przedstawią w niedzielę oferty zatrudnienia Polakom z Wielkiej Brytanii podczas odbywających się w Londynie targów pracy - przypomina ambasada RP w Wielkiej Brytanii.

 • Polskie firmy budowlane powoli wychodzą z kryzysu

  W pierwszej połowie tego roku przychody dziewięciu największych polskich spółek budowlanych notowanych na giełdzie były o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Biorąc pod uwagę, że poprawiła się także ich marża ze sprzedaży zarówno na koniec roku 2013 jak i na połowę bieżącego roku, można powiedzieć, że sektor budowlany powoli zaczyna wychodzić z kryzysu.

 • Największy zagraniczny pracodawca w Polsce, to firmy z niemieckim kapitałem. Takich firm jest 6,5 tys. Zatrudniają 300 tys. pracowników.

 • Firmy z kolejnym rekordem i... coraz większymi obawami

  Średni okres oczekiwania na zapłatę w trzecim kwartale 2016 roku wyniósł 2 miesiące i 25 dni. Tym samym pierwszy raz w historii badania "Portfel należności polskich przedsiębiorstw" czas ten jest krótszy niż trzy miesiące. Niestety, wnioski płynące z analizy innych wskaźników sugerują, że o kolejne rekordy może być już trudno.

 • Oni dostają największe pensje. I mogą liczyć na podwyżki

  Specjaliści IT, fachowcy od przetwarzania danych - to oni dostają największe pensje. I mogą liczyć na kolejne podwyżki.

 • W 2015 roku deweloperzy budowali najwięcej mieszkań w historii

  Rok 2015 był najlepszy po względem wyników budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Deweloperzy nie szczędzą pieniędzy na rozwój skali swojej działalności, bo Polacy nigdy wcześniej nie kupowali nowych lokali tak chętnie jak dziś.

 • Firmy zapłacą miliardy złotych za oskładkowanie wszystkich zleceń

  .... Dzięki temu liczba zleceniobiorców, za których jako podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe wskazano kwotę minimalnego wynagrodzenia, wzrosła z 1 mln 35 tys. w grudniu 2015(...) samym ubezpieczonym. - W Polsce system emerytalny premiuje wyższe wpłaty. Jeśli więc składki płacone za zleceniobiorców będą wyższe, to i świadczenia takich osób będą wyższe - podkreśla Henryk...

 • Gigantyczne zyski największych spółek na GPW

  Poprawa wyników branży wydobywczej i paliwowej sprawiła, że największe firmy z warszawskiej GPW zarobiły w zeszłym roku rekordowe 35 mld zł.