• Informacje na temat:

  najwieksze fuzje i przejecia na swiecie

Artykuły na temat: najwieksze fuzje i przejecia na swiecie
 • Ciężka droga na Canary Wharf

  Mimo globalnego kryzysu londyńska bankowość inwestycyjna nie straciła wielkiej siły przyciągania młodych talentów. Każdego roku dziesiątki tysięcy studentów z najlepszych uczelni Europy (i nie tylko) ślą swoje CV oraz listy motywacyjne do tzw. bulge brackets - najbardziej znanych banków inwestycyjnych na świecie.

 • Zielone światło dla gigantycznego przejęcia Monsanto przez Bayera

  KE poinformowała w środę o warunkowej zgodzie na przejęcie amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto przez niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego Bayer. Fuzja stworzy największą na świecie firmę zajmującą się pestycydami i nasionami.

 • Nawet z pracą nie ma kołaczy. Ekspert: Na aktualności zyskują stwierdzenia Marksa

  Co z tego, że jesteśmy coraz wydajniejsi, skoro nie odczuwają tego nasze portfele. Jakby tego było mało, rozjazd między płacą a pracą w Polsce jest większy niż w innych krajach.

 • Komisja Europejska zgadza się na fuzję dwóch największych producentów piwa na świecie

  Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie browaru SABMiller, do którego należy Kompania Piwowarska, przez największą firmę browarniczą na świecie Anheuser-Busch InBev. Warunkiem jest jednak sprzedanie praktycznie całego biznesu w Europie przez SABMillera.

 • Urlop macierzyński, cały czas poświęcony dziecku, a potem obawa: jak wrócić do pracy, czy nadal jestem profesjonalistką? Eksperci mówią: macierzyństwo to też zysk w karierze! Bo wiele uczy. Dzięki dzieciom Ola jest lepszą szefową, a Kasia założyła firmę. Jak dostrzec zalety bycia mamą zawodowcem? Jak je wykorzystać?

 • W ubiegłym roku liczba transakcji fuzji i przejęć w Polsce była o 21 proc. wyższa, a ich wartość - o 40 proc. większa niż w 2014 roku - wynika z raportu "Emerging Europe M&A 2015/2016". Mimo wzrostów na rynku nie jest to tak korzystny czas na tego typu transakcje jak dekadę temu - ocenia Adam Ruciński, prezes BTFG Audit i prognozuje, że w 2016 roku nie będzie spektakularnych fuzji i przejęć.

 • Niemcy: Rozmowy ws. fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku

  Po długotrwałych naciskach ze strony polityków Deutsche Bank i Commerzbank przystąpiły do rozmów ws. fuzji. Akcjonariusze są sceptyczni, związkowcy boją się, że ewentualna fuzja oznacza utratę tysięcy miejsc pracy.

 • Konsolidacja rynku motoryzacyjnego widoczna jest już od kilku lat i teraz tak naprawdę zaczyna się rozkręcać. Pierwsze znaczne fuzje i przejęcia mogliśmy zaobserwować już w 2007 roku, jednak to ostatnie dwa lata (2015-2016) były rekordowe w tym zakresie.

 • Japoński Sharp zostanie przejęty przez tajwański Foxconn za 6,2 mld dol.

  Podupadły japoński gigant elektrotechniczny Sharp (zatrudnia 50 000 osób, produkuje telewizor, ekrany i tablety) zaakceptował ofertę przejęcia złożoną przez tajwańska spółkę Foxconn Technology Group (pełna nazwa to Hon Hai Precision Industry Company).

 • Haitong Securities finalizuje przejęcie BESI

  Haitong Securities, jedna z największych chińskich firm zajmujących się bankowością inwestycyjną i pośrednictwem w obrocie papierami wartościowymi sfinalizowała nabycie BESI od Novo Banco za kwotę 379 milionów euro.