• Informacje na temat:

  największe rafinerie w polsce

Artykuły na temat: największe rafinerie w polsce
 • Polski gigant zwolni z pracy za 95 000 złotych

  W lutym w PKN Orlen rozpoczną się dobrowolne odejścia z pracy w zamian za pakiet świadczeń. Potrwają najpóźniej do końca czerwca. Liczba pracowników, która wyraziła chęć skorzystania z tej możliwości, przekroczyła limit przewidywany wcześniej przez spółkę.

 • Prezes PERN: Nie zamierzamy konkurować z polskimi rafineriami, przeciwnie - chcemy synergii

  Wszystko wskazuje, że drugi etap gdańskiego terminalu będzie dedykowany chemii. Tu widzimy największy potencjał - mówi Igor Wasilewski, prezes PERN, w rozmowie z Nowym Przemysłem.

 • Niderlandzki, szwedzki, a nawet urdu. Biznes wciąż głodny językowców

  Według najnowszego badania Work Service 1/3 osób w Polsce rozważających zmianę pracy planuje szukać nowego stanowiska miesiąc lub krócej. Zbyt optymistyczne podejście? Nie - przynajmniej dla osób znających mniej popularne języki obce. Zwłaszcza w największych polskich miastach. O tę grupę zabiega cały sektor operacji biznesowych, który według ABSL pod koniec I kwartału 2017 będzie zatrudniał 250

 • Żniwa w rafineriach - nareszcie marże dają zarobić

  Spadki cen ropy na światowych rynkach nie przeszkadzają rafineriom zarabiać krocie na relatywnie wysokich marżach. Polskie firmy wyróżniają się w Europie - marże rafineryjne w Gdańsku i Płocku są imponujące.

 • ​Centrum biznesowe Shell w Krakowie zatrudniło w tym roku 660 osób

  ...popularnych w Polsce, jak: niderlandzki, turecki czy węgierski. Iwona Piórkowska, dyrektor działu zakupów w Shell Business Operations Kraków poinformowała, że to ten powstały w 2007 r. dział(...) dla biznesu, największym ośrodkiem w Polsce skupiającym inwestorów z sektora jest Kraków. Przewidują oni, że tendencja ta utrzyma się także w następnych latach. Listopadowy raport opublikowany przez...

 • Bank BGŻ BNP Paribas przejmuje SKOK Rafineria

  Bank BGŻ BNP Paribas S.A. na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego ("KNF") z dnia 18 maja br., przejmuje Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową Rafineria ("Kasa").

 • Gdzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej o pracę?

  Polacy zainteresowani podjęciem pracy na Wyspach powinni skierować swą uwagę na Aberdeen, Cambridge, Guildford, Reading i Winchester. To właśnie w tych pięciu miastach, według najnowszego raportu Adzuny, czekają nas najlepsze perspektywy zatrudnienia.

 • PKN ORLEN będzie kontynuować współpracę z Saudi Aramco obejmującą dostawy ropy naftowej do rafinerii Koncernu w Polsce, Czechach i na Litwie. Kontrakt został przedłużony na kolejny rok obowiązywania tj. do 31 grudnia 2017 r.

 • Jest praca nad Bałtykiem

  ..., przemysł naftowy, jest najwięcej ofert w regionie nadbałtyckim. W innych sektorach niestety panuje spore bezrobocie. ŁOTWA Największe znaczenie dla łotewskiej gospodarki ma przemysł ciężki(...) utrzymania na Łotwie są minimalnie wyższe niż w Polsce, ale wynajęcie mieszkania kosztuje tam mniej niż w dużych polskich metropoliach. A jak wygląda życie w tym kraju? Przyjaźnie i czysto - Miałem...

 • Daniel Obajtek: Rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach

  - Klimat biznesowy na Litwie uległ istotnej poprawie; rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach, by m.in. obniżyć koszty produkcyjne - mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.