• Informacje na temat:

  najwyższe budynki europy

Artykuły na temat: najwyższe budynki europy
 • Amerykański magazyn "Forbes" opublikował tegoroczną listę miliarderów. Znalazło się na niej 18 biznesmenów z Europy Środkowo-Wschodniej: Ukraińców, Czechów, Polaków oraz jeden Słowak i Rumun.

 • Budynek tworzony z myślą o mieście i jego mieszkańcach

  Powstający na krakowskich Bronowicach budynek biurowy BBC 9, którego oddanie do użytku planowane jest pod koniec wakacji, został zaprojektowany nie tylko z myślą o przyszłych najemcach i ich pracownikach, ale także uwzględniając potrzeby miasta i środowiska.

 • Zarobki nauczycieli w Polsce należą do najniższych w Europie. Kwietniowe podwyżki tego nie zmienią

  ...​Pod względem wysokości wynagrodzenia nauczycieli Polsce daleko nie tylko do zamożnych państw Europy, ale i naszych najbliższych sąsiadów. Wprowadzone od kwietnia podwyżki tego obrazu nie zmienią. Ponad 99 proc. nauczycieli może liczyć na średni wzrost wynagrodzeń o 5,35 proc., czyli od 95 do 168 zł w zależności od stopnia awansu zawodowego. W skali roku podwyżki wyniosą 3,75 proc., a odliczając...

 • ZŁOTA 44 jesienią otwiera unikatowe w skali Europy piętro rekreacyjne

  26 października odbędzie się oficjalne otwarcie 8. piętra ZŁOTEJ 44 - wyjątkowej, liczącej 1800 m kw. przestrzeni rekreacyjnej, w której znajdą się m.in. 25-metrowy basen, strefa spa, prywatne kino i symulator do gry w golfa oraz przestrzeń konferencyjno-biznesowa. To wszystko do wyłącznego użytku mieszkańców budynku i ich gości.

 • Rośnie zatrudnienie w sektorze usług biznesowych. Na koniec 2015 roku może być wyższe o 20 proc.

  ...​W branży centrów usług obsługujących klientów zagranicznych w 2015 r. może znaleźć zatrudnienie 30 tys. osób. Kolejnych inwestorów nad Wisłę przyciągają zarówno kwalifikacje zatrudnionych, jak i szeroka oferta najmu powierzchni biurowych. Nic więc dziwnego, że w obszarze państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej 44 proc. wszystkich centrów usług wspólnych jest zlokalizowanych właśnie w Polsce.

 • Plan inwestycyjny dla Europy: EBI finansuje innowacyjną logistykę i produkcję żywności Grupy Maspex

  Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przyznał kredyt w wysokości 60 mln euro (ok. 267 mln zł) na rozbudowę i modernizację zakładów produkcyjnych i nowoczesnych magazynów polskiej Grupy Maspex - jednej z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Część pieniędzy z EBI (30 mln euro) pochodzi z europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), który stanowi główny element Planu inwestycyjnego dla euroopy opracowanego przez Komisję europejską.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  ...nowoczesnych usług dla biznesu. Z danych ABSL wynika, że międzynarodowe centra usług zatrudniają w Krakowie ponad 25 000 osób, co jest najwyższym wynikiem nie tylko w Polsce, ale i całym regionie Europy(...), Kraków zajął 10. miejsce w rankingu “100 top outsourcing destinations" przygotowanego w 2013 roku przez Tholons. Dzięki temu stał się pierwszym miastem z tego regionu Europy, który znalazł się w dziesiątce...

 • Z najnowszego raportu "DNA of Real Estate", przygotowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, wynika, że czynsze za powierzchnie biurowe w Europie wzrosły w pierwszym kwartale bieżącego roku w najszybszym tempie od początku 2012 roku.

 • Na zachód od Niemiec - Belgia, Francja, Holandia

  ...w stopniu komunikatywnym. - Kontrakt w tym kraju często stanowi "przepustkę" do podjęcia pracy w innych regionach Europy. Przykładowo skandynawscy pracodawcy lepiej oceniają kandydatów, którzy zdobyli...

 • 30 lat telewizji satelitarnej w Polsce. Satelity będą dostarczać treści w jakości 8K

  Pierwsze anteny satelitarne zaczęły pojawiać się na fasadach budynków w Polsce 30 lat temu. Wszystkie były nakierowane na satelitę ASTRA 1A, który nadawał sygnał telewizyjny do krajów Europy Zachodniej i Środkowej, w tym Polski. Obecnie telewizja satelitarna w Polsce ma już ugruntowaną pozycję, korzysta z niej około połowa polskich gospodarstw domowych.