• Informacje na temat:

  najwyższe budynki świata

Artykuły na temat: najwyższe budynki świata
 • 10 najdziwniejszych pytań z rozmów kwalifikacyjnych

  Bo jak się zachować podczas rozmowy, w której niespodziewanie pada pytanie: "Co byś zrobił, żeby nie było głodu na świecicie?". Zadanie jak z konkursu na miss świata, ale to w dalszym ciągu rozmowa, która ma ci zapewnić wymarzoną pracę. Według badania, o którym napisał portal "Huffington Post", przeprowadzonego na 1 tys. dorosłych osób, dwóch na pięciu kandydatów przyznało, że podczas ich...

 • Coraz więcej mówi się na temat wykorzystywania energii geotermalnej. Wbrew pozorom, jest to rodzaj energii, który wykorzystywano już przed wiekami, jednak dopiero niedawno zaczęto interesować się źródłami geotermalnymi jako sposobem ogrzewania.

 • Złota 44: Wieżowiec, który rozsławia Polskę

  Globalne media piszą o niej w kontekście symbolu nowej Warszawy, dzięki dekonstruktywistycznej formie projektu słynnego Daniela Libeskinda zajmuje czołowe miejsca na architektonicznej mapie świata,a międzynarodowi analitycy rekomendują ją jako zyskowną lokatę kapitału. Interia sprawdza kulisy sukcesu Złotej 44 - jednego z najbardziej luksusowych i przyjaznych rezydentom apartamentowców

 • Dom z widokiem na Tatry za milion złotych

  Milion złotych - to kwota, za którą można kupić apartament w Warszawie, dom w górach, luksusowe mieszkanie na Filipinach lub zaniedbaną klitę w Hongkongu - wynika z analizy Lion's Banku. Chociaż w Polsce z takim budżetem można przebierać w ofercie tysięcy nieruchomości wystawionych na sprzedaż, to w niektórych krajach świata nasze możliwości będą bardzo ograniczone.

 • Chiny - kraj dziwacznej architektury

  Boom w sektorze budowlanym w ostatnich latach zmienił Chiny w poligon doświadczalny dla wszelkiego typu ekstrawagancji architektonicznych. Prezydent Xi Jinping zaapelował, by w kraju nie wznoszono już więcej "dziwacznych budowli".

 • Za 10 milionów złotych kupimy willę nad Gardą

  Hotel w Polsce, chalet w Alpach, winnica w Bordeaux lub wyspa w Szkocji - to przykłady nieruchomości, które można kupić za 10 mln złotych. Lion's Bank sprawdził jakich apartamentów czy rezydencji można stać się właścicielem dysponując 8-cyfrowym budżetem.

 • Luksus po polsku. Tyle kosztuje najdroższe mieszkanie w naszym kraju

  238 mln dolarów - dokładnie tyle, według światowych agencji informacyjnych, zapłacił za najdroższy w historii apartament zlokalizowany na Manhattanie właściciel jednego z funduszy hedgingowych. W porównaniu do tej kwoty stawki na jakie wyceniane są najdroższe mieszkania w naszym kraju wydają się naprawdę umiarkowane.

 • Mieszkanie z klimatyzacją? To może być dobry wybór

  Kupując mieszkanie bardzo rzadko myślimy o klimatyzacji w pomieszczeniach. Problem pojawia się jednak w cieplejsze dni, gdy nasze mieszkania zaczynają przypominać saunę.

 • Rynek obiektów hotelowych - królują najpopularniejsze miejscowości turystyczne

  Rynek nieruchomości hotelowych, obiektów wypoczynkowych, pensjonatów i zajazdów oraz nieruchomości, które nadają się do zaadaptowania na takie cele prezentuje szeroką gamę lokalizacji i wycen. Na rynku wtórnym zdecydowanie przodują najpopularniejsze turystycznie miejscowości wypoczynkowe takie jak Trójmiasto, Zakopane, Karpacz itp. oraz największe miasta w kraju.

 • Nawet 50 000 zł dopłaty do domu energooszczędnego!

  Decyzja o budowie domu mieszkalnego nigdy nie należy do łatwych. Obecnie, w związku z dużym zainteresowaniem ekologią oraz ochroną środowiska, przewiduje się znaczne dofinansowania do budowy domów energooszczędnych.