• Informacje na temat:

  najwyższe oprocentowanie lokat

Artykuły na temat: najwyższe oprocentowanie lokat
 • Zaletą konta oszczędnościowego jest oprocentowanie porównywalne do lokat. Ale częste wypłacanie pieniędzy z takiego konta jest wyjątkowo nieopłacalne. Tylko pierwsza wypłata w większości banków jest(...) zapłacimy prowizję (najwyższe są w BGŻ, Banku Pocztowym, Credit Agricole i Nordea Bank – aż 30 zł).

 • Kwietniowy spadek oprocentowania lokat

  Oprocentowanie lokat jest coraz niższe. Spadła nie tylko średnia, ale znikła także część najatrakcyjniejszych propozycji depozytów. Z kwietniowego rankingu Expandera wynika, że na rynku zostały już tylko dwie oferty bez gwiazdek z oprocentowaniem wynoszącym 3 proc. Mniej jest również promocyjnych lokat zapewniających dochód od kapitału na poziomie 4 proc. i więcej.

 • .... W porównaniu do lokat bankowych są one wyższe i to dwu- lub nawet trzykrotnie. Obecnie przeciętne oprocentowanie polskich obligacji korporacyjnych wynosi 8,35 proc. a lokat bankowych niecałe 3 proc(...) zysk tworzą wypłacane odsetki w wysokości przewyższającej oprocentowanie lokat bankowych.

 • Lokaty coraz słabsze, a kredyty coraz droższe

  Banki zarabiają między innymi na tym, że pożyczają nam pieniądze na wyższy procent niż płacą swoim klientom na lokatach. Expander zwraca uwagę, że ta różnica w kwietniu była najwyższa od prawie 6 lat. Oprocentowanie nowo zakładanych lokat wyniosło zaledwie 1,57 proc., tym samym pobiło marcowy rekord i było najniższe w historii. Udzielane w kwietniu kredyty hipoteczne miały natomiast

 • Banki tną drastycznie oprocentowanie lokat

  W wyniku planowanego wprowadzenia podatku od instytucji finansowych, a także innych dodatkowych obciążeń (np. wyższych składek na BFG), banki wprowadzają w ostatnim czasie liczne zmiany w swoich ofertach. Jednym z nich jest zmniejszenie oprocentowania lokat.

 • Oprocentowanie lokat nadal spada. Gdzie szukać wysokich odsetek?

  Średnie oprocentowanie lokat bez gwiazdek jest jeszcze niższe niż przed miesiącem. Dla okresu półrocznego średnia wynosi już tylko 1,54 proc. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że najwyższa stawka, jaką można uzyskać, nie będąc nowym klientem czy nie wpłacając nowych środków wynosi 3 proc. Oczywiście nadal funkcjonują oferty promocyjne, przynoszące zysk na poziomie 4 czy nawet 5 proc.

 • Lokaty długoterminowe - czy to się opłaca?

  Wyższe oprocentowanie to nie jedyna zaleta lokat na kilka lat. Taki produkt zapewnia również większą stabilność i komfort dla klienta - nie musi on martwić się o środki, które powierzył bankowi. Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej lokatom długoterminowym.

 • Zysk z tradycyjnych lokat mikroprzedsiębiorcy słabnie

  Najwyższe oprocentowanie 3-miesięcznego depozytu rzędu 50 tys. zł to obecnie 2,30 proc., ale średnio przyniesie mikroprzedsiębiorcy odsetki w wysokości 1,08 proc. - wynika z rankingu Tax Care.

 • Lokaty bankowe na kilka lat - czy to się opłaca?

  Wyższe oprocentowanie to nie jedyna zaleta lokat na kilka lat. Taki produkt zapewnia również większą stabilność i komfort dla klienta - nie musi on martwić się o środki, które powierzył bankowi. Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej lokatom długoterminowym.

 • Zysk z lokat najwyższy od ponad 4 lat

  Stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są najniższe w historii. To oczywiście przekłada się na nominalne oprocentowanie lokat. Jak to możliwe, że mimo wszystko zysk z depozytów jest coraz wyższy? Raport "Realnie jest coraz lepiej", przygotowany przez analityków porównywarki finansowej Comperia.pl, wskazuje odpowiedź.