• Informacje na temat:

  napęd hybrydowy

Artykuły na temat: napęd hybrydowy
 • Toyota w Jelczu-Laskowicach chce zatrudnić 500 pracowników

  ...​Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach chce zatrudnić 500 nowych pracowników. Wzrost zatrudnienia związany jest z planami rozpoczęcia produkcji nowoczesnych silników benzynowych stosowanych m.in. w napędach hybrydowych.

 • Bezszprychowy rower z napędem hybrydowym, mechanizmem skręcania za pomocą manetek, w całości wydrukowany w technologii 3D skonstruowali studenci z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wraz ze swym opiekunem przekonują, że choć to szalony pomysł, ma przyszłość.

 • W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

  W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. W jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak i spalinowy. List intencyjny w sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

 • Spółki portfelowe ARP stworzą pierwszy w Polsce pojazd hybrydowy

  W perspektywie dwóch lat powstanie prototyp hybrydowego pojazdu szynowego. "PLUS", bo taką ma mieć nazwę, to wspólna inicjatywa spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej ARP .

 • Hybryda: Czy to o się opłaci?

  Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się bezkonkurencyjna podczas eksploatacji w mieście. Auto z napędem hybrydowym. Jako pierwsi dostrzegli i docenili ją taksówkarze. Powodów jest kilka.

 • Będzie zwolnienie z akcyzy pojazdów z napędem alternatywnym

  Zwolnienie z podatku akcyzowego od pojazdów elektrycznych, hybrydowych i napędzanych wodorem nie jest pomocą publiczną - podało w tym tygodniu Ministerstwo Energii. Korzystna stawka amortyzacji stosowana będzie dla pojazdów elektrycznych oddanych do użytkowania po 18 grudnia 2018 roku.

 • Newag zbuduje nowatorski pociąg hybrydowy

  Nowosądecki Newag przygotowuje unikatowy projekt pasażerskiego pociągu spalinowo-elektrycznego. Producent dostał na ten cel aż 15 mln złotych grantu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. "Rynek Kolejowy" jako pierwszy dotarł do szczegółów i wizualizacji nowego pociągu.

 • Newag zbuduje nowatorski pociąg hybrydowy

  Nowosądecki Newag przygotowuje unikatowy projekt pasażerskiego pociągu spalinowo-elektrycznego. Producent dostał na ten cel aż 15 mln złotych grantu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. "Rynek Kolejowy" jako pierwszy dotarł do szczegółów i wizualizacji nowego pociągu.

 • Blisko 12 proc. Polaków realnie rozważa zakup samochodu elektrycznego

  Na tle Europy liczba zarejestrowanych w Polsce elektryków i samochodów hybrydowych typu plug-in wciąż jest niewielka. Jednak z roku na rok dynamicznie rośnie. Z badań wynika, że 12 proc. Polaków planuje taki zakup w najbliższym czasie, a blisko 30 proc. wciąż go rozważa. Udział elektryków i hybryd typu plug-in w polskim rynku wciąż jest znikomy i oscyluje wokół 0,1 proc.

 • Frost & Sullivan: Rynek pojazdów elektrycznych nabiera rozpędu

  Globalny rynek pojazdów o napędzie elektrycznym odnotował ogromny postęp, o czym świadczy ponad 55 modeli aut tego typu dostępnych na całym świecie.