• Informacje na temat:

  nato rosja porównanie

Artykuły na temat: nato rosja porównanie
 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.

 • Eksperci: Niskie ceny ropy główną przyczyną kryzysu w Rosji

  Eksperci, którzy wzięli udział w debacie na temat rosyjskiej gospodarki, stwierdzili, że główną przyczyną kryzysu w Rosji są niskie ceny ropy naftowej oraz zależność od surowców. Debatę zorganizowała "Fundacja Batorego".

 • SIPRI: Sankcje służą rosyjskiej zbrojeniówce

  Koncerny zbrojeniowe koncentrują się na własnym rynku. Wychodzi to na dobre rosyjskiej zbrojeniówce.

 • Jak to już stało się normą w ostatnich tygodniach, również i dziś inwestorzy dostali sprzeczną mieszankę doniesień. Z jednej strony w górę poszło dziś napięcie polityczne, gdyż Wielka Brytania wprost oskarżyła Rosję o wrogie działania na swoim terytorium, a w ślad za nią inne kraje NATO, w tym USA dość jasno wyrażają chęć retorsji.

 • Wczorajszy wyraźny spadek indeksu mógł się zakończyć obroną wsparcia na dołku sprzed tygodnia - 1960 pkt. Jeszcze rano były ku temu dobre przesłanki - wszak wczorajszy spadek odbył się bez poważnego obrotu i w porównaniu do innych parkietów sporo na wyrost. Tak się jednak nie stało.

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • Energetyczny klucz do jedności

  Inicjatywa Trójmorza, krajów położonych między Bałtykiem, Adriatykiem a Morzem Czarnym, wspierana przez USA, szczególnie kooperacja regionu w dziedzinie energetyki, może uratować jedność Unii Europejskiej. Polska ma szczególną rolę do odegrania w tym przedsięwzięciu.

 • Tak wygląda cyberwojna

  Postępowi cywilizacji przez wieki towarzyszyły przeróżne zagrożenia. Rozkwit internetu i rodząca się epoka cyfrowa, choć dały nam udogodnienia, bez których trudno sobie wyobrazić każdy następny dzień, to jednak również mają swoje ciemne strony.

 • Czarne chmury nad projektem dyrektywy UE wymierzonej w Nord Stream 2

  Austria, która 1 lipca objęła przewodnictwo w Radzie UE, zapewne nie będzie spieszyć się z pracami nad unijną dyrektywą gazową, która wymierzona jest w Nord Stream 2 - powiedział dziennikarzom unijny dyplomata. - To zła wiadomość dla Polski - wskazał inny.

 • Państwo to Ja(rosław). Jak może wyglądać Polska urządzona przez Kaczyńskiego?

  Kaczyński ma okazję, by zorganizować kraj według własnych marzeń. Lider PiS przejmuje władzę w okolicznościach, jakich wcześniej nie miał żaden szef demokratycznej partii. Jego ugrupowanie lada chwila utworzy rząd (najpewniej z Beatą Szydło w fotelu premiera), a w Pałacu Prezydenckim już zasiada były polityk PiS Andrzej Duda. Jak może wyglądać Polska urządzona przez Jarosława Kaczyńskiego?