• Informacje na temat:

  natychmiastowe przelewy z banków

Artykuły na temat: natychmiastowe przelewy z banków
 • Jesteśmy jednym z niewie lu krajów, w których działają przelewy natychmiastowe. Oprócz Polski taką ofertę mają tylko banki w Wielkiej...

 • Szybki pieniądz zdobywa nasze portfele

  Już dwie trzecie klientów banków uważa przelewy natychmiastowe za przydatną usługę - wynika z badania opinii, przeprowadzonego na zlecenie Związku Banków Polskich i KIR. (Wyniki sondażu)

 • Zastanawiasz się dlaczego czasami na pieniądze z innego banku czekasz kilka godzin a czasami kilka dni? Wyjaśniamy, jak działają bankowe przelewy.

 • Przelew na numer telefonu - prosty sposób by dostać pieniądze natychmiast

  Jak wynika z badania "Global Mobile Consumer Survey" firmy Deloitte , dostęp do smartfonów ma obecnie już 80 proc. z nas. Telefon stał się przedmiotem niezbędnym do codziennego funkcjonowania. Wykorzystujemy go w wielu obszarach - także do załatwiania spraw finansowych, w tym również do płacenia.

 • ...telefon, transakcje wymagające natychmiastowego przepływu środków, np. zakup używanego samochodu czy zasilenie konta odbiorcy, który niemal od razu będzie mógł wypłacić pieniądze z bankomatu. Zlecenia realizowane są w polskiej walucie na rachunek w bankach krajowych. Przelewy można zlecać całą dobę, siedem dni w tygodniu, także w święta. System nie nakłada ograniczeń co do liczby transakcji...

 • Realizowane przez KIR przelewy natychmiastowe Express Elixir od lat systematycznie zyskują na popularności. Wyniki badania Kantar TNS* zrealizowanego na zlecenie ZBP i KIR pokazują, że tego typu płatności są wykorzystywane przez klientów najczęściej, gdy chcą mieć pewność, że odbiorca otrzyma pieniądze natychmiast. Przelewy te są kierowane nie tylko do osób fizycznych, ale niemal równie często

 • Dwie trzecie osób, będących aktywnymi użytkownikami bankowości elektronicznej, chciałoby korzystać z przelewów natychmiastowych, gdyby mieli taką możliwość - wynika z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie KIR.

 • BLIK gotowy na międzynarodowe przelewy na numer telefonu

  Kolejny przełom w płatnościach mobilnych. Polski Standard Płatności (PSP), operator BLIKA, jako pierwszy dostawca płatności mobilnych w Europie, wykonał testową integrację z systemem Standardised Proxy Lookup service (SPL). Dzięki temu możliwe będzie dokonywanie płatności na numer telefonu pomiędzy europejskimi bankami.

 • Prawo: Nasze przelewy będą pilnie śledzone

  Rada Ministrów przyjęła w tym tygodniu projekt ustawy regulujący kwestie finansowania terroryzmu. Kodeks karny w tym zakresie będzie bardziej rygorystyczny.

 • Przelew na telefon - nowa forma płatności hitem w Polsce?

  Firmy nie boją się wchodzić na rynek z nowymi usługami dla realizacji płatności. Dobrze przyjęły się płatności zbliżeniowe kartą oraz przy użyciu smartfonów. Teraz na popularności zyskują przelewy na numer telefonu.