• Informacje na temat:

  nauczyciel kontraktowy zarobki

Artykuły na temat: nauczyciel kontraktowy zarobki
 • Zarobki w Warszawie w 2017 r.

  IT (21 466 zł brutto). Najniżej opłacanymi spośród badanych okazało się w Warszawie stanowisko sprzedawca/kasjer (2700 zł brutto), nauczyciel kontraktowy (3000 zł brutto) oraz recepcjonista (3000(...) zarobki są wyższe. Z badania wynika również, że najwyższe wynagrodzenia otrzymywali pracownicy, którzy byli zatrudnieni w średnich przedsiębiorstwach (50-249 osób) z przewagą kapitału zagranicznego...

 • Nie wszyscy nauczyciele świętują

  14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, święto powszechnie określane Dniem Nauczyciela. W tym roku niestety nie wszyscy nauczyciele będą mieli powody do świętowania. W obecnym roku szkolnym liczba bezrobotnych nauczycieli wzrośnie o 7,5 tys.

 • ​Zarobki nauczycieli: W szkole publicznej o 30 proc. wyższe niż w prywatnej

  Nauczycielom bardziej opłaca się pracować w szkołach publicznych niż prywatnych - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Średnia pensja nauczycielska w "budżetówce" to 4233 zł, podczas gdy w szkole prywatnej przeciętne wynagrodzenie wynosi 3152 zł.

 • Nie każdy bank da kredyt nauczycielowi

  243 tys. zł - takiego kredytu mieszkaniowego w złotych udzielą przeciętnie banki rodzinie nauczyciela kontraktowego. Kwota ta wystarczy na zakup 2-pokojowego mieszkania w Łodzi, Opolu, Toruniu czy Białymstoku.

 • Zarobki nauczycieli w Polsce należą do najniższych w Europie. Kwietniowe podwyżki tego nie zmienią

  ...​Pod względem wysokości wynagrodzenia nauczycieli Polsce daleko nie tylko do zamożnych państw Europy, ale i naszych najbliższych sąsiadów. Wprowadzone od kwietnia podwyżki tego obrazu nie zmienią. Ponad 99 proc. nauczycieli może liczyć na średni wzrost wynagrodzeń o 5,35 proc., czyli od 95 do 168 zł w zależności od stopnia awansu zawodowego. W skali roku podwyżki wyniosą 3,75 proc., a odliczając...

 • Zarobki nauczycieli: Nauką i pracą nie wszyscy się bogacą

  Mimo wrześniowych podwyżek, nauczyciele wciąż narzekają na zarobki. Ile faktycznie zarabiają pedagodzy?

 • Ile zarabia nauczyciel? Podstawa mrozi krew w żyłach, ale są jeszcze dodatki

  Do 3,1 tys. zł - tyle dostaje minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczyciel w szkole publicznej, wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Są jednak i tacy, którzy muszą przeżyć za około 1,5 tys. zł. Skąd te różnice?

 • Ile miesięcznie zarabiają nauczyciele? Czy kryzys wpłynął na poziom ich wynagrodzeń? Z danych pochodzących z wyników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, prowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak, wynika, że mediana płacy całkowitej na tym stanowisku w I połowie 2009 roku wyniosła 2 250 PLN. Wynagrodzenie podstawowe w tym okresie ustalono na poziomie 2 100 PLN.

 • Struktura wynagrodzeń nauczycieli

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela, w niniejszym artykule postanowiliśmy opisać strukturę wynagrodzeń nauczycieli.

 • Nauczyciel - satysfakcja gwarantowana i brak pieniędzy

  Dwa miesiące wakacji oraz satysfakcja z pracy z dziećmi i młodzieżą, to właściwie jedyne pozytywne aspekty pracy polskiego nauczyciela. Z ankiety przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl wynika, że mimo ogólnego zadowolenia z pracy, połowa nauczycieli myśli o przekwalifikowaniu się.