• Informacje na temat:

  nauczycieli brakuje

Artykuły na temat: nauczycieli brakuje
 • Nauczyciele uciekają z zawodu. W polskich szkołach brakuje już ponad 7 tys. pedagogów

  Pedagodzy uciekają z zawodu. Problem dotyczy wszystkich rodzajów placówek: podstawówek, liceów, szkół branżowych i techników. W poszukiwaniach nauczycieli pomagają wszyscy. Kuratoria oświaty na swoich stronach internetowych organizują giełdy pracy.

 • Nauczyciel z emeryturą po 20 latach? Rząd nie wyklucza. Dyrektorzy płaczą

  Szefowie szkół i przedszkoli alarmują, że w najbliższych latach nie będzie miał kto uczyć. I to nawet jeśli nie wróci prawo pedagogów do wcześniejszej emerytury bez względu na wiek.

 • Miliard do końca roku na podwyżki dla nauczycieli. Brakuje 400 mln zł

  ...trafić wyłącznie na podwyżki dla nauczycieli, ewentualny wzrost pensji dla pozostałych pracowników oświaty będzie zależeć od lokalnych włodarzy. Miesiąc na wypłaty MEN przesłało już do konsultacji(...) grudnia na wzrost płac nauczycieli. Dodatkowo wprowadza nowy mechanizm, który będzie brał pod uwagę zamożność gminy i liczebność uczniów. Jeśli w szkole będzie do 144 uczniów, to taka placówka będzie...

 • Przedszkolanki odchodzą z pracy. "Czujemy się jak nauczyciele gorszego sortu"

  Nauczyciele wychowania przedszkolnego to najbardziej poszukiwana kadra pedagogiczna - wynika z kwerendy "DGP". W całej Polsce na stronach kuratoriów od stycznia wisi ok. 1,4 tys. ogłoszeń o pracę.

 • Nauczyciele zostali sami. Wyższe pensje dla nauczycieli dopiero od września?

  Pomysł związkowców miał na celu sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda wsparcie lokalnych władz dla nauczycieli. Szczególnie że jest on w pełni legalny i nie naraża dyrektorów placówek na kłopoty(...) w czerwcu. Z naszej sondy wynika, że duże miasta - także te, które jednoznacznie deklarowały wsparcie dla nauczycieli - nie zdecydowały się na taki krok. - Nie będzie podwyżek od czerwca, ponieważ MEN...

 • Rodzic konsument, czyli największa zakała szkoły

  Dziś nauka to usługa edukacyjna. Szkoła to salon, który ją oferuje. W tym układzie rodzic zmienił się w klienta. Najczęściej roszczeniowego, z ograniczonym zaufaniem. Czyli szkolną zakałę, którą przeklinają nauczyciele.

 • Nauczyciele potrafią wyciągnąć nawet 100 tys. zł rocznie

  Spór o wysokość wynagrodzeń nauczycieli trwa od dawna. Odpowiedź na pytanie, ile dokładnie zarabiają, budzi ogromne emocje. Tym bardziej, że wersje przedstawiane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a nich samych są zupełnie inne. Na początku roku resort edukacji na oficjalnym kanale na Facebooku przedstawił tabele ze średnim wynagrodzeniem nauczycieli. I tak, nauczyciel stażysta (po...

 • Rewolucja w emeryturach budżetówki

  Nauczyciele, urzędnicy, pracownicy rządowych agencji i funduszy będą mogli liczyć na dodatkowe ubezpieczenie emerytalne.

 • Wynagrodzenia nauczycieli: Jak zreformować system?

  Po raz pierwszy od 2012 r. nauczyciele otrzymają od 1 kwietnia 2018 r. tak znaczące, bo 5-proc. podwyżki. W kolejnych latach ma być podobnie. Czy to oznacza, że praca nauczycieli została wreszcie doceniona?

 • Prezes Instytutu Badań w Oświacie: Strajk całej oświaty może kosztować budżet nawet 195 mln zł dziennie

  W 2017 roku finansowanie oświaty pochłonęło ponad 74 mld zł. Lwią część - 70 mld - poniosły samorządy. Na działalność szkół i przedszkoli dziennie wydaje się ok. 195 mln zł. Zapowiadany strajk nauczycieli będzie słono kosztował. Ile? To zależy od tego, jak długo potrwa i od liczby placówek, które wezmą w nim udział. Maksymalnie może ich być ok. 35 tys. Jednak w przypadku sektora edukacji