• Informacje na temat:

  nbp kursy walut

Artykuły na temat: nbp kursy walut
 • Dla celów bilansowych i podatkowych wynagrodzenie w walucie obcej przeliczamy według średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień...

 • 8 wskaźników, dzięki którym przewidzisz kursy walut

  Kursy walut bywają kapryśne - przekonały się o tym niedawno osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich. Okazuje się jednak, że istnieją wskaźniki, za pomocą których można w pewnym stopniu przewidzieć wahanie kursu. Na co zatem trzeba zwracać uwagę?

 • ...wymienia nam je na franki po swoim kursie sprzedaży. A jest on z reguły dużo wyższy niż kurs NBP czy kursy obowiązujące w zwykłych kantorach i kantorach internetowych. Jest to więc dodatkowa danina, jaką(...)); obniżyć w najbliższych miesiącach spready walutowe; wprowadzić wakacje kredytowe; nie żądać nowych zabezpieczeń od klientów, którzy regularnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

 • Pracodawca może wypłacić wynagrodzenie w obcej walucie

  Jeśli przedsiębiorcy rozliczają się z klientami np. w dolarach, to dla własnej wygody mogą zaproponować pracownikom wynagrodzenie w tej samej walucie. Jednak firma musi to indywidualnie uzgodnić z każdym zatrudnionym, zawrzeć takie postanowienie w umowie o pracę, a potem systematycznie sprawdzać kurs złotego w NBP.

 • Zbiory truskawek w krainie fiordów

  ...w rolnictwie na stały etat. W tym przypadku wynosi ona 115 koron na godzinę. Stawka godzinowa osoby poniżej 18. roku życia musi wynieść co najmniej 77 koron. Sprawdź kursy walut w tabeli NBP Początkujący...

 • Rynek kryptowalut przyciąga coraz więcej inwestorów. Kursy biją kolejne rekordy

  W ciągu ostatnich miesięcy kursy kryptowalut biły kolejne rekordy, rozpalając wyobraźnię inwestorów. Inwestycje w kryptowaluty mają coraz więcej zwolenników. Polskie giełdy zwiększają obroty, a kryptowaluty wprowadzają do swojej oferty nawet uznane domy maklerskie. Eksperci przypominają jednak, że to młody rynek, który podlega dużym wahaniom i narażony jest na spekulacje.

 • NBP: Polski sektor bankowy jest stabilny i odporny na zmienność walut

  Narodowy Bank Polski uważa, że polski sektor bankowy jest stabilny i odporny na szoki zewnętrzne, w tym na zmienność kursu walutowego - podał bank centralny w komunikacie.

 • Przekazanie środków pieniężnych z kasy walutowej na rachunek walutowy a podatkowe różnice kursowe

  Klient spółki wpłacił do kasy walutowej euro, tytułem zapłaty za towar. Do wyceny tej zapłaty spółka przyjęła średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień otrzymania wpłaty. Walutę tę spółka zamierza przekazać na rachunek walutowy. Czy w związku z tą operacją powstaną podatkowe różnice kursowe od własnych środków pieniężnych (różnice kursowe spółka ustala dla celów

 • Gdy chcesz kupić walutę, nie patrz na kurs kupna

  Wiele osób intuicyjnie zwraca uwagę na niewłaściwe kursy walut. Expander podpowiada, że gdy chcemy kupić walutę na wakacyjny wyjazd, szukajmy kantoru z jak najniższym kursem sprzedaży.

 • Minister Szczurek zabiera głos ws. franka szwajcarskiego

  Komentarze dotyczące umocnienia franka szwajcarskiego wskazują, że taki ruch powinien sprzyjać obniżkom stóp procentowych NBP, a nie im zapobiegać - ocenił minister finansów Mateusz Szczurek.