• Informacje na temat:

  netto brutto

Artykuły na temat: netto brutto
 • Jak policzyć swoje wynagrodzenie netto?

  W internecie dostępne są gotowe kalkulatory wynagrodzeń, które ułatwiają obliczenie płacy w ujęciu netto, czyli na rękę. Co ciekawe, nie wszyscy pracujący zdają sobie sprawę z tego jaka część ich wynagrodzenia brutto jest przeznaczana na różnego rodzaju składki. To, ile wynoszą poszczególne składki odprowadzane z naszego wynagrodzenia, może być ważne, jeżeli chcemy sprawdzić, czy pracodawca...

 • Silvair, producent oprogramowania związanego z tzw. internetem rzeczy, przydzielił 1.184.910 nowych akcji i pozyskał z oferty publicznej 20,1 mln zł brutto - poinformowała spółka w komunikacie.

 • Zarabiają 1639 zł netto - średnia płaca w mikroprzedsiębiorstwach

  Wynagrodzenia w mikroprzedsiębiorstwach prawie dwukrotnie niższe niż w większych firmach* Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w mikrofirmach w 2014 roku wyniosło 2257 zł brutto. Oznacza to, że pracownik takiej firmy "na rękę" dostawał średnio 1639 zł. To o 1723 zł brutto mniej niż wyniosło średnie wynagrodzenie w podmiotach zatrudniających powyższej 9 osób w (3980 zł brutto). W porównaniu do...

 • PKP Cargo: Pracownicy dostaną 200 złotych podwyżki brutto

  Rozmowy zarządu spółki ze związkami zawodowymi w PKP Cargo nie przyniosły rezultatów. Tym niemniej pracownicy dostaną 200 złotych brutto podwyżki.

 • Dlaczego uważamy, że rekordowe zarobki Polaków są jednak niższe

  Jeszcze nigdy zarobki Polaków nie był tak wysokie. Jednak najczęściej wypłacane wynagrodzenie w Polsce to 1800 zł "na rękę". Natomiast mediana płac, która pokazuje wartość, wobec której połowa osób zarabia mniej, a połowa więcej w grudniu wynosiła 4260 zł brutto, czyli 3035 zł netto.

 • Pragma Faktoring, jeden z wiodących faktorów z sektora pozabankowego w kraju w 2014 r. odnotowała istotny wzrost wyników: przychody brutto wzrosły o 26%, przychody netto o 16%, wynik na sprzedaży o 35%, wynik brutto o 101% a zysk netto o 32% w stosunku do wyników roku poprzedniego.

 • Mama dostała ostatnio decyzję ZUS, z której wynika, że w związku z egzekucją komorniczą długów potrącono jej 25 proc. świadczenia brutto. Czy rzeczywiście powinna to być to kwota brutto? Czytałam w „Życiu na Gorąco”, że netto. Jolanta z Warszawy...

 • Spółka deweloperska Atal planuje pozyskanie z emisji 6,5 mln akcji serii E ok. 160 mln zł brutto (156 mln zł netto) - wynika z prospektu emisyjnego spółki. Oferowane akcje będą stanowić 16,79 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki i uprawniać ich właścicieli do 16,16 proc. głosów na WZ.

 • 5275 zł to nowa średnia pensja w Polsce

  Jeszcze nigdy zarobki Polaków nie był tak wysokie. Gdyby wierzyć w dane GUS przeciętna pensja Polaka w grudniu 2018 wynosiła 5275 złotych miesięcznie. Niestety diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, bo większość obywateli zarabia mniej, a najczęściej wypłacana pensja to około 2,5 tys. zł i to brutto, a nie netto – wynika z szacunków Open Finance.

 • GUS opublikował szacunek produktu krajowego brutto za II kwartał 2015 r.

  Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w drugim kwartale wzrost Produktu Krajowego Brutto wyniósł 3,3 proc. To wynik nieco niższy od prognozowanego przez ekspertów.