• Informacje na temat:

  nfz lista leków refundowanych

Artykuły na temat: nfz lista leków refundowanych
 • ..., w których powinien przyjmować pacjentów; – odmowa wizyty domowej u obłożnie chorego pacjenta. leki z nowej listy Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowa lista leków refundowanych (ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Min. Zdrowia z 2015 r. poz. 86). Przykładowe nowości: wprowadzono obniżkę cen 94 leków stosowanych w chemioterapii i programach lekowych. Na listę refundowanych weszły m.in.: mitoxantron...

 • Jak zmienią się ceny leków? Noworoczna lista refundacyjna bez konsultacji z chorymi

  Od nowego roku wzrosną ceny niektórych leków stosowanych przy przeszczepach. Resort uspokaja, że około 15 tys. pacjentów będzie miało dostęp do tańszych, tak samo skutecznych zamienników.

 • Od 1 września 2016 roku obowiązuje nowa lista preparatów. Wyjaśniamy, które od teraz pojawiły się w wykazie Ministerstwa Zdrowia. Przypominamy także, jakie są stopnie refundacji i co to oznacza dla pacjentów.

 • Leki w Polsce taniutkie jak barszcz?

  Po wejściu w życie 1 stycznia 2012 r. ustawy refundacyjnej nastąpiła "olbrzymia, rewolucyjna zmiana" dotycząca pacjentów, firm farmaceutycznych, firm pośredniczących i lekarzy. Ceny leków w Polsce należą obecnie do najniższych w Europie i systematycznie maleją, średnia dopłata do leku refundowanego to mniej niż 10 zł.

 • Co trzecia starsza osoba nie wykupywała leków, bo nie było jej na to stać.

 • Resort zdrowia zamyka infolinię o tańszych zamiennikach leków

  Infolinia dotycząca tańszych odpowiedników leków refundowanych przestała funkcjonować - poinformowało dziś ministerstwo zdrowia. Powodem tej decyzji miało być małe zainteresowanie pacjentów.

 • Od 1 września weszły w życie przepisy umożliwiające wypisywanie darmowych leków dla osób, które ukończyły 75. rok życia. Jakie trzeba spełnić wymogi i o czym pamiętać, prosząc o receptę, podpowiada nasza redakcyjna prawniczka, Agnieszka Antoniak.

 • Radziwiłł: Nigdy nie zgodzimy się na ujednolicenie cen leków w UE

  Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując medialne doniesienia o planach ujednolicenia cen leków w krajach UE, powiedział, że Polska nigdy się na to nie zgodzi. Ocenił, że skutkowałoby to obniżeniem cen leków w Europie Zachodniej i znaczną podwyżką w Polsce.

 • ...1 września 2016 weszły w życie przepisy umożliwiające wypisywanie darmowych leków dla osób, które ukończyły 75. rok życia. Jakie trzeba spełnić wymogi i o czym pamiętać, prosząc o receptę?

 • Polska insulina bez refundacji w programie 75+. Krajowi producenci czują się dyskryminowani

  Na liście bezpłatnych leków dla osób powyżej 75 roku życia nie znalazły się produkowane w Polsce insuliny ludzkie, stosowane u ok. 200 tys. osób. Trafiły na nią za to dużo droższe, zagraniczne preparaty, z których obecnie korzysta tylko ok. 350 pacjentów.