• Informacje na temat:

  niemcy wiek emerytalny

Artykuły na temat: niemcy wiek emerytalny
 • Niemcy: Kierowcy pilnie poszukiwani

  ...wakatów, zwłaszcza że wielu kierowców osiągnie w najbliższych latach wiek emerytalny. - Wkrótce zapotrzebowanie wzrośnie jeszcze bardziej - mówi rzecznik BDO i dodaje, że poszukiwanie kierowców trwa...

 • Eksperci: Niemcy muszą podnieść wiek emerytalny do 73 lat

  W nadchodzących latach wiek emerytalny będzie w Niemczech stopniowo podnoszony do 67 lat. Według obliczeń Instytutu Niemieckiej Gospodarki to dopiero początek niezbędnych zmian.

 • Dlaczego reforma emerytalna w Polsce była konieczna?

  ...krajów Europy. Podobnie jak w Polsce, również do 67. roku życia będą pracować Niemcy. U naszych zachodnich sąsiadów wdrażanie reformy emerytalnej rozpoczęło się już w styczniu 2012 roku. Wiek emerytalny(...) szczególne przywileje. Funkcjonariusze służb mundurowych nabędą prawo do emerytury po łącznym spełnieniu dwóch warunków: wieku oraz stażu służby. Minimalny wiek emerytalny został dla nich ustalony na...

 • Wiek emerytalny w Europie: Ile trzeba pracować w innych krajach?

  Jak z wiekiem emerytalnym radzą sobie inne państwa europejskie? Czy Polska rzeczywiście odbiega pod tym względem od standardów europejskich?

 • Polacy nie są wyjątkiem. Wszyscy Europejczycy muszą dłużej pracować

  Kraje europejskie podnoszą wiek emerytalny nawet gdy obywatele się temu sprzeciwiają. Zrównanie wieku kobiet i mężczyzn także jest normą. Na długie utrzymywanie emerytów nie stać nawet bogatych Niemców.

 • Niemcy: Na emeryturę po "70"?

  Reakcje prasy na postulat szefa Federalnej Agencji Pracy: "Emerytury po »70«":

 • Europa wraca do pracy

  Praca przez całe życie? To byłoby zgodne z pierwotnymi założeniami systemu emerytalnego Bismarcka. Raczej nam to nie grozi, ale na podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat na pewno się nie skończy. Odsunięcie emerytury to powrót do schematów już stosowanych w krajach Europy 100 lat temu.

 • Niemcy: Bundesbank za podniesieniem wieku emerytalnego do 69 lat, rząd przeciwny

  Niemiecki bank centralny Bundesbank opowiedział się w poniedziałek za podniesieniem wieku emerytalnego do 69 lat. Reforma miałaby być wprowadzana stopniowo do 2060 r. Rząd odrzucił sugestię bankowców.

 • Popracujemy dłużej, dostaniemy więcej?

  ...18 listopada 2011 roku w swoim exposé premier Donald Tusk uznał podniesienie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat za jedno z najważniejszych zadań stojących przed nowym rządem. Czy słusznie?

 • Analitycy: Konieczne podniesienie wieku emerytalnego

  Dłużej żyć, dłużej pracować - na tej zasadzie opiera Bank Federalny swój postulat emerytury dopiero w 69. roku życia, myśląc w kategoriach ekonomicznych. Z korzyścią dla młodego pokolenia - argumentują analitycy.