• Informacje na temat:

  nieprzejezdne drogi w polsce

Artykuły na temat: nieprzejezdne drogi w polsce
 • Decyzja o Centralnym Porcie Lotniczym już niedługo - minister Jerzy Szmit

  Wkrótce rząd podejmie decyzję o budowie Centralnego Portu Lotniczego. Taką informację przekazał wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Wziął on udział w debacie o znaczeniu i rozwoju lotnisk regionalnych, którą zorganizowała "Gazeta Polska".

 • -Negocjacje ws. budowy dwóch odcinków autostrady A2 między Strykowem a Konotopą są prowadzone z dwoma konsorcjami - poinformował p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki. Witecki poinformował, że GDDKiA wybrała polsko-czesko-niemieckie konsorcjum, w skład którego wchodzą Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) do dalszych negocjacji dotyczących dokończenia odcinka C autostrady A2.

 • Ciągłość autostrad jest w Polsce niezagrożona

  Polska od wielu miesięcy przypomina plac budowy. Choć roboty drogowe w wielu miejscach przyspieszają przed Euro 2012, wiadomo już, że część autostrad w czerwcu nie będzie gotowa, a jedynie "przejezdna". W kolejnych trzech latach, kiedy już nie będzie pośpiechu, efekt ciągłości autostrad zostanie osiągnięty.

 • Nadchodzi czas otwarcia nowych odcinków autostrad. Jutro kierowcy pojadą nową arterią z Grudziądza do Torunia. Przed świętami gotowa będzie droga do granicy Niemiec. Ale prawdziwe autostradowe żniwa zapowiadają się w przyszłym roku - informuje "Metro".

 • Odszkodowanie za spóźnienie pociągu dopiero za rok

  Ministerstwo Infrastruktury zablokowało do czerwca 2011 r. przepisy unijnego rozporządzenia, które przyznaje pasażerom wyższe odszkodowania za spóźnione pociągi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Eksperci: Szczeliny na A1 i A2 muszą być naprawione solidnie

  Szczeliny na budowanych właśnie odcinkach autostrad A1 i A2 nie będą stanowiły zagrożenia dla ich trwałości, jeśli naprawy wykonane będą solidnie - uważają eksperci budowlani, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem, powodem pęknięć były niskie temperatury.

 • Nie należy się spodziewać wzrostu cen

  Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak nie sądzi, aby klęska powodzi doprowadziła do wzrostu cen żywności.

 • Trzy dni pogody i rynek wróci do normy

  Powódź nie będzie miała większego wpływu na ceny żywności w skali kraju - uważa minister rolnictwa Marek Sawicki.

 • Reformy z importu dobre dla Polski

  Jak poradzić sobie z długiem publicznym, jak budować stadiony i nie tracić na tym pieniędzy, jak rozładować korki? Na pytania, które zadają - a w każdym razie powinni sobie zadawać - politycy odpowiedzialni za polską gospodarkę odpowiedzi można znaleźć w innych krajach. Gdzie?

 • Zapewnią nam atrakcje

  Słoniarnia czy oceanarium? Czemu nie. Średniowieczne grody lub centrum bajki? A jakże! Na takie projekty też znalazły się pieniądze unijne. Z programami Unii Europejskiej kojarzą nam się projekty związane z budową infrastruktury, finansowaniem inwestycji chroniących przyrodę, czy wsparciem innowacji.