• Informacje na temat:

  nieruchomości rolne ceny

Artykuły na temat: nieruchomości rolne ceny
 • Zamierzasz kupić lub sprzedać działkę rolną? Zrób to jak najszybciej, bo od 30 kwietnia 2016 r. zmienią się przepisy dotyczące kształtowania ustroju rolnego. Mają zapobiegać wykupywaniu ziemi przez cudzoziemców i osoby niebędące rolnikami.

 • Przekształcenie działki rolnej w budowlaną będzie dobrym interesem

  Przekształcenie działki rolnej w budowlaną może potrwać nawet do 5 lat! Jednak niskie ceny ziemi (wciąż mamy jedne z najniższych cen gruntów w Europie), opłacalnym posunięciem jest zakup działki rolnej i przekształcenie jej na działkę budowlaną.

 • Masz w planach sprzedaż lub kupno działki rolnej? Zrób to jak najszybciej, bo za trzy miesiące może to być już niemożliwe.

 • Ziemia rolna znowu droższa

  29,8 tys. zł - tyle płacono w Polsce za przeciętny hektar ziemi rolnej - wynika z indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion's Bank. W ciągu kwartału stawka ta wzrosła o ponad 2 tys. zł. Najmocniej zyskuje na wartości ziemia o najniższej jakości.

 • Rynek nieruchomości mieszkaniowych dzieli się na mniejsze segmenty

  ...doprowadziły do tego, że rynek obrotu nieruchomościami mieszkaniowymi podzielił się na mniejsze segmenty. Dzięki temu powstają dziś nowe zawody takie, jak: trader rynku pierwotnego, specjalista do spraw gruntów, specjalista do spraw nieruchomości wakacyjnych czy doradca do spraw najmu.

 • Działki budowlane i rolne wciąż w cenie

  Choć nowa ustawa o obrocie ziemią znacznie zmieniła sytuację na rynku gruntów rolnych, ceny trzymają takie działki w granicach miast. Chodzi o tereny, które są wyłączone z rygorów ustawowych. W dużych miastach za takie grunty należy płacić po kilkaset złotych za metr kwadratowy.

 • .... Pamiętaj by była rzetelna. Jeśli wpiszesz zaniżoną kwotę, urzędnicy mogą sami ją ustalić na podstawie średniej ceny rynkowej podobnej nieruchomości. Potem na tej podstawie wyznaczą wysokość podatku(...) ciebie prawo do swojej nieruchomości. Jednak działka stanie się twoją własnością dopiero po śmierci lokatorki. Wszelkie formalności w postaci zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych załatwia...

 • Prawnicy: zmiany w obrocie ziemią rolną podwyższą ceny gruntów pod inwestycje

  Wejście w życie procedowanej obecnie ustawy dot. obrotu ziemią może spowodować wzrost cen działek przeznaczonych na cele inwestycyjne - przewidują prawnicy z kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni.

 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  ...instrumentami, które mają zachęcić obywateli Ukrainy do osiedlania się w Polsce. W ubiegłym roku ok. 60 z nich dostało zezwolenie na zakup nieruchomości, głównie mieszkań. Z opublikowanego w ubiegłym(...). W efekcie zapewne wzrosną ceny w sklepach. No, ale zawsze jest coś za coś. Ewa Wesołowska...

 • Państwowe grunty rolne podrożały o 15 proc. W tym roku na ceny i liczbę transakcji wpłyną nowe przepisy o obrocie ziemią

  Rosną ceny gruntów rolnych. W ubiegłym roku za hektar państwowych gruntów trzeba było zapłacić średnio 29,5 tys. zł. To blisko 15 proc. więcej niż rok wcześniej. W ciągu ponad 20 lat ceny wzrosły blisko 60-krotnie. Na wolnym rynku ziemia jest jeszcze droższa - średnio hektar kosztuje 38,6 tys. zł. Wyższe ceny to efekt większego popytu, do którego przyczyniły się zapowiedzi nowych regulacji