• Informacje na temat:

  nieruchomosci usa

Artykuły na temat: nieruchomosci usa
 • Moi rodzice są użytkownikami domu i gruntu po sąsiadach, którzy wyjechali do USA 28 lat temu. Nie sporządzili z nimi umowy notarialnej, ale cały czas opiekują się tą działką, opłacają podatki. Czy mogą stać się właścicielami przez zasiedzenie? Anna z Przasnysza.

 • Wśród obcokrajowców kupujących nieruchomości mieszkalne w USA, pod względem ilości zainwestowanych pieniędzy, przodują Chińczycy - wynika z danych amerykańskiego Krajowego Stowarzyszenia Pośredników na Rynku Nieruchomości (National Association of Realtors).

 • ​20-30 proc. transakcji na rynku nieruchomości jest obsługiwanych przez pośredników

  ...​W Kanadzie czy USA pośrednicy uczestniczą w ok. 80 proc. transakcji na rynku nieruchomości. W Polsce ten odsetek jest ponadtrzykrotnie niższy, ale stopniowo rośnie, dlatego pośrednik to zawód z przyszłością - podkreślają przedstawiciele branży. Nowe osoby przyciągają przede wszystkim wysokie zarobki, nienormowany czas pracy oraz możliwość rozwoju.

 • Obcokrajowcy są ważnymi klientami na rynku nieruchomości

  Nie ulega wątpliwości, iż wśród kupujących nieruchomości można znaleźć również obcokrajowców. Oczywiście skala ich aktywności uzależniona jest od atrakcyjności danego rynku. W dzisiejszym materiale na przykładzie kilku wybranych krajów przyjrzymy się, kto kupuje w nich mieszkania i domy.

 • Wynagrodzenia w nieruchomościach w USA w 2007 roku

  Branża nieruchomości w Stanach Zjednoczonych jest dziedziną, w której obowiązuje podstawowa zasada: im ciężej pracujesz, więcej pieniędzy zarobisz. W związku z tym wysokość płac jest bardzo zróżnicowana. Najważniejsze zawody w tej branży to: agent sprzedaży nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, zarządca nieruchomości oraz rzeczoznawca majątkowy i taksator. Na różnych stanowiskach poziom płac wygląda inaczej. Na przykład wynagrodzenia agentów sprzedaży nieruchomości są znacznie...

 • Nieruchomości nad wodą najbardziej pożądane przez inwestorów

  Zamożne osoby wybierają nieruchomości dopasowane do swojego stylu życia. Najwięcej z nich poszukuje domów i apartamentów położonych bezpośrednio przy wodzie - morzu, oceanie, jeziorze lub rzece. Poza egzotycznymi kierunkami, takie lokale można też znaleźć również w Polsce.

 • Rynek pracy w Kanadzie

  Kanada ma jeden z najwyższych wskaźników migracji na świecie, przyjmuje więcej imigrantów per capita niż Europa, Wielka Brytania czy USA. Czy warto wyemigrować do tego kraju?

 • Niemcy: Chińczycy opanowują rynek nieruchomości

  Ceny i tak już drogich mieszkań w niemieckich metropoliach szybują w górę. Podbijają je zagraniczni inwestorzy, w tym rosnąca rzesza zamożnych Chińczyków.

 • Wielki rynek zaczyna zasysać ludzi do pracy

  Jeśli potwierdzą się zapowiedzi i w grudniu 2009 r. rynek pracy w USA stracił tylko tysiąc osób, najgorszy od II wojny kryzys będzie można uznać za zakończony. Oficjalne wyniki podane zostaną 8 stycznia.

 • Drożeją zimowe kurorty na świecie

  Przeciętnie aż o 11 proc. zdrożały w ciągu ostatnich 2 lat nieruchomości w 20 najpopularniejszych zimowych kurortach na świecie (do połowy 2014 r.).