• Informacje na temat:

  nieruchomości w bułgarii

Artykuły na temat: nieruchomości w bułgarii
 • Jakie są skutki prawdopodobnego powrotu emigrantów z UE do krajów Europy Środkowo-Wschodniej?

  Siedem milionów obywateli z sześciu krajów Europy Środkowo-Wschodniej mieszka obecnie w Europie Zachodniej. Powrót nawet niewielkiego odsetka przyczyniłby się do wzrostu regionalnego poziomu PKB, stymulując rozwój rynków nieruchomości – do takich wniosków doszła agencja Colliers International w raporcie badawczym pt. „Labour Force Boomerang”, poświęconym kwestii efektu bumerangu na rynku pracy.

 • Ciepłe kraje kuszą inwestorów na rynku nieruchomości

  Apartamenty i mieszkania w słonecznej Grecji, Hiszpanii, Portugalii czy Bułgarii nie odbiegają cenowo od polskich, a zdarza się, że są tańsze. Gdzie szukać okazji? W krajach południa, które mocno odczuły kryzys gospodarczy i finansowy. Przeceny na tamtejszych rynkach nieruchomości sięgają nawet kilkudziesięciu procent.

 • Polska na 3.miejscu krajów w Europie

  .../Ubezpieczenia/Nieruchomości/Usługi, odpowiednio +3% i +2%. Najniższą notę, -4%, uzyskano dla sektora Energetyka/Gazownictwo/Wodociągi. - Rośnie z apotrzebowanie na pracowników o zestawie(...) nieznaczne pogorszenie wyników, odpowiednio o 3 i o 2 punkty procentowe. W sektorach Produkcja przemysłowa, Energetyka/Gazownictwo/Wodociągi, a także Finanse/Ubezpieczenia/Nieruchomości/Usługi prognoza...

 • Polskie firmy szturmują Bułgarię

  Eksport polskich towarów do Bułgarii od 2010 roku wzrósł blisko dwukrotnie do 720 mln euro. Bułgarscy konsumenci cenią polską żywność i meble. Polacy szukają też okazji do inwestowania w Bułgarii, kusza ich bardzo atrakcyjne podatki.

 • Polsce rośnie groźny konkurent

  ...będzie dostępność dobrze wykwalifikowanej i konkurencyjnej cenowo siły roboczej". Cushman & Wakefield reprezentuje klientów na każdym etapie procesu najmu i inwestycji w nieruchomości. Firma Cushman...

 • Coraz mniej turystów nad Morzem Czarnym, branża protestuje

  W tym roku po raz pierwszy od lat Bułgaria odnotowała spadek liczby turystów, nawet Rosjan, którzy w zasadzie czują się na bułgarskim wybrzeżu jak u siebie w domu; w ubiegłym roku ich liczba przekroczyła 700 tys.

 • NEETs - młodzież, która robi "nic"

  ...społecznej dotyczył 12,4 proc. Europejczyków w wieku od 15 do 24 lat. To wartość średnia, bo odsetek NEETs wahał się w zależności od kraju, osiągając maksimum w Bułgarii (19,5 proc.), a niemal(...) cenach nieruchomości w Londynie to około jedna trzecia trzy-, czteropokojowego mieszkania w dobrej dzielnicy. Kto zostaje NEETs i skąd wywodzi się ten termin? Dlaczego wskaźnik NEETs jest bardziej...

 • Grecja: 35,3 proc. pustych domów

  Jak wynika z danych Eurostatu, zebranych przez Lion's Bank, najwięcej wakacyjnych domów znajduje się w Grecji, Portugalii i Bułgarii. W krajach tych nawet co trzecia nieruchomość jest tzw. drugim domem. W Polsce wakacyjnych nieruchomości jest tylko 320 tys., co plasuje rodzimy rynek na szarym końcu europejskiego rankingu.

 • Tylko 9 proc. firm zamierza zatrudniać w I kwartale 2013 r. Najgorsze prognozy od 2008 roku

  ...proc. firm. Wśród nich są te z branży: finanse/ ubezpieczenia/ nieruchomości/ usługi. Zwolnień, na podstawie deklaracji przedstawicieli firm, należy z kolei oczekiwać w sektorach: kopalnie/przemysł(...).). Ale gorsze prognozy dotyczą również Słowenii (-9 proc.), Holandii i Słowacji (-8 proc.), Irlandii (-6 proc.), Bułgarii i Czech (-4 proc.), a także Węgier (-2 proc.). Jak podkreśla Iwona Janas, tylko...

 • Bułgarska prokuratura zaczęła w piątek sprawdzać informacje o mieszkaniu ministra finansów Władisława Goranowa; z oświadczenia majątkowego ministra wynika, że od 6 lat nie płaci za luksusowy apartament, w którym mieszka.