• Informacje na temat:

  niezawisimaja gazeta

Artykuły na temat: niezawisimaja gazeta
 • Rosyjskie embargo kosztowało grube miliardy rubli

  Embargo na żywność kosztowało Rosjan 400 mld rubli (ok. 5,5 mld dolarów) - pisze środowa "Niezawisimaja Gazieta".

 • Prasa: Nord Stream 2 może zostać objęty sankcjami

  Nowe sankcje wobec Rosji mogą objąć zakaz budowy Nord Stream 2 - pisze wtorkowa "Niezawisimaja Gazieta". Dziennik zwraca uwagę, że apele o takie działania pojawiają się w Niemczech, które najbardziej zainteresowane są dostawami gazu przez ten rurociąg.

 • Embargo na żywność kosztowało Rosjan 400 mld rubli (ok. 5,5 mld dolarów) - pisze środowa "Niezawisimaja Gazieta". Tak ekonomiści oszacowali efekt wzrostu cen żywności wywołany wprowadzeniem półtora roku temu embarga w odpowiedzi na zachodnie sankcje.

 • Rosja: Straty banków na Ukrainie mogą wynieść 3-5 mld dolarów

  Ogólne straty filii objętych sankcjami rosyjskich banków na Ukrainie mogą sięgnąć 3-5 mld dolarów - szacuje w piątek rosyjska "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na ekspertów. Według "Kommiersanta" sankcje mogą zaszkodzić systemowi bankowemu samej Ukrainy.

 • Słabnący rubel pozbawia Rosjan lekarstw z importu i elektroniki

  Słabnący rubel pozbawia Rosjan importowanych lekarstw i sprzętu elektronicznego codziennego użytku - pisze czwartkowa "Niezawisimaja Gazieta". Prasa rosyjska cytuje opinie prognozujące dalszy spadek wartości rubla. Część mieszkańców dużych miast wycofuje oszczędności z banków i przygotowuje się na gwałtowną podwyżkę cen podstawowych towarów.

 • Na Węgrzech Putin nie wykluczył powrotu do gazociągu South Stream

  Władimir Putin nie wykluczył powrotu do projektu gazociągu South Stream w celu zaopatrzenia Węgier w gaz - podkreśla w piątek prasa rosyjska, komentując wizytę prezydenta w Budapeszcie. Eksperci oceniają, że najprostszym wariantem będzie jednak Nord Stream 2.

 • "Wiedomosti": W Rosji nadciąga druga fala kryzysu

  Rosja wciąż tkwi w kryzysie spowodowanym przede wszystkim niskimi cenami ropy naftowej. Ekonomiści przewidują kolejne kłopoty w przyszłym roku.

 • Wielka niewiadoma polityka Trumpa wobec Rosji?

  Zwycięstwo wyborcze Donalda Trumpa może być szansą na odnowienie stosunków USA z Moskwą, ale jego program gospodarczy może negatywnie wpłynąć na gospodarkę Rosji - oceniają analitycy i rosyjska prasa. Są jednak głosy, że Rosja skorzysta na zwycięstwie Trumpa.

 • Kluczowa zagrywka Trumpa na surowcach?

  Dostawy amerykańskiego gazu dla Polski i bezpieczeństwo energetyczne oraz polsko-amerykańska współpraca wojskowa w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego - to niektóre tematy rozmowy "w cztery oczy" prezydenta Andrzeja Dudy z goszczącym w Polsce prezydentem USA Donaldem Trumpem.

 • Rosja boi się pomysłów polskiego premiera?

  Europa chce dokonać zamachu na gazowy monopol Rosji. Tak twierdzi "Niezawisimaja Gazieta".