• Informacje na temat:

  nocna zmiana

Artykuły na temat: nocna zmiana
 • Nocna zmiana w tę sobotę dłuższa o godzinę

  ...i zagmatwanie przepisów. W efekcie wielu pracowników nie otrzymuje wynagrodzenia za godziny nadliczbowe. CZYTAJ RÓWNIEŻ: (Bez)cenna godzina, czyli czy zmiana czasu ma wpływ na gospodarkę?

 • Związki zawodowe z Tesco poinformowały o likwidacji zmiany nocnej w pięciu sklepach sieci. Decyzja dotyczy placówek Tesco w następujących miejscowościach: Łódź (Widzew), Jelenia Góra, Rybnik, Opole (Ozimska) oraz Wałbrzych.

 • Zmiana czasu: Pracujesz w nocy - zarobisz więcej

  Pracujący w nocy z 24 na 25 października mogą otrzymać dodatek za nadgodziny. W najbliższą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przewiduje to rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016 (Dz.U. z 2012 r. poz. 33).

 • Czas zimowy i letni - tu już nie chodzi o dobrą zmianę

  W nocy z soboty na niedzielę (24-25 marca) zmienimy czas z zimowego na letni, a to oznacza noc krótszą o godzinę i krótszy sen. Negatywnych skutków przestawiania zegarków znajdzie się jednak więcej. Dotykają one wielu dziedzin naszego życia, a nawet zdrowia. Ale jest też dobra wiadomość. Może to już ostatnia zmiana czasu?

 • Wnioski z przejażdżki nocną taksówką

  Im szybciej dostęp do zawodów zostanie otwarty, tym mniej osób poczuje się wystawionych do wiatru przez zmianę reguł - pisze w dzisiejszym newsletterze businesstoday.pl Zbigniew Domaszewicz, redaktor "Bloomberg Businessweek Polska".

 • Czy zmiana czasu na letni może zmniejszyć nam pensję?

  W niedzielę przestawiliśmy zegary z czasu zimowego na czas letni. W konsekwencji nie tylko krócej śpimy, ale i krócej pracujemy. Zmiana czasu nie może być jednak argumentem przemawiającym za obniżeniem wynagrodzenia pracownikowi, któremu w ten dzień wypadnie "nocka".

 • Zmiana czasu na zimowy podwyższy pensję

  Osoby pracujące w nocy z 27 na 28 października będą pracować godzinę dłużej. W najbliższą niedzielę nastąpi bowiem zmiana czasu z letniego na zimowy. Przewiduje to rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012 - 2016 (Dz.U. poz. 33).

 • URE- ważna zmiana w nocnych taryfach

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wczoraj zmiany taryf energii elektrycznej dla czterech największych operatorów systemów dystrybucyjnych: Tauron Dystrybucja, PGE Dystrybucja, Energa-Operator i Enea Operator w związku z nowym rozporządzeniem taryfowym ministra energii - podał URE w komunikacie.

 • Potwierdzenie pracownikowi zmiany okresu wypowiedzenia

  O zmianach w warunkach objętych informacją, dotyczących długości okresu wypowiedzenia, pracodawca ma obowiązek poinformować pracownika na piśmie niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 1 miesiąca od dnia wejścia w życie tych zmian.

 • Okres pomiędzy świętami a nowym rokiem zazwyczaj nie obfituje w zbyt dużą zmienność na rynkach.