• Informacje na temat:

  norwegia zarobki

Artykuły na temat: norwegia zarobki
 • Zarobki Polaków w Norwegii

  Norwegia to prawdziwe zarobkowe eldorado dla naszych rodaków. Zapotrzebowanie norweskiego rynku pracy na specjalistów, w szczególności budowlanych, jest olbrzymie. Dlatego tak wielu naszych rodaków decyduje się na pracę w tym kraju na stałe. Poniżej przedstawiamy porównanie cen w obu krajach, liczbę imigrantów oraz zarobki na stanowiskach, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków.

 • Najwięcej przelewów do Polski pochodzi od osób pracujących w Wielkiej Brytanii i Norwegii

  Emigranci zarobkowi wysyłają kwartalnie do Polski ok. 4,3 mld zł. Większość przelewów wychodzi z Wielkiej Brytanii oraz Norwegii. Przeciętna wartość zlecenia z Wysp wynosi 250 funtów. Przebywający w Norwegii Polacy są hojniejsi i wysyłają do kraju średnio 5 tys. koron.

 • Zarobki w Europie a rozmiary emigracji Polaków

  .... Polaków , charakteryzują się zarobkami powyżej średniej unijnej. Wyjeżdżając do takich krajów jak Norwegia czy Irlandia można liczyć na dwukrotnie wyższe zarobki niż w ojczyźnie. Powyższe dane zostały(...) krajów w celach zarobkowych. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2016 Z danych GUS wynika, że na koniec 2015 roku najwięcej naszych rodaków przebywało...

 • Najwięcej pieniędzy płynie do Polski w poniedziałki

  W ciągu kwartału emigranci wysyłają do Polski prawie 4,3 mld zł. Najwięcej z tych pieniędzy przelewają w poniedziałki. Polacy z Wielkiej Brytanii chętnie przysyłają pieniądze także w piątki, a z Norwegii w czwartki.

 • Zarobki Polaków w Holandii

  ...coraz mniej zarobionych pieniędzy przekazują do kraju, a zaczynają wydawać na miejscu. Średnie zarobki i płaca minimalna W 2012 roku w kraju tulipanów polski imigrant mógł średnio zarobić 1 500(...) za 140 godzin pracy. Następnie zarobki wzrastają od 15 proc. do 18 proc. wraz z każdym kolejnym ukończonym rokiem życia (aż do 23 lat). Kwoty podane w tabeli 1. dotyczą osób bezdzietnych. Nie...

 • Gdzie wyjechać, by nie zbankrutować na emigracji?

  Koszty życia w Polsce należą do najniższych w Europie, ale niskie zarobki wciąż przekładają się na stosunkowo dużą liczbę wyjeżdżających "za chlebem". Gdzie najbardziej opłaca się pracować, a gdzie wyjazd może być dużym ryzykiem? I gdzie za naszą pensję kupimy najwięcej? Zanim przyjmiemy ofertę pracy za granicą, sprawdźmy na co tak naprawdę wystarczy nam nasza wypłata.

 • Zarobki i koszty życia za granicą - Norwegia czy Niemcy

  ...się, że wskaźnik ten zmniejszył się w ciągu ostatnich 25 lat z 65 do 3-4. Zgodnie ze statystykami ONZ (United Nations Economic Commission for Europe - UNECE), w Norwegii przeciętne zarobki stanowiły(...), Norwegia - wraz ze Szwajcarią, która ostatnio otworzyła dla Polaków rynek pracy - przodowała też w wysokości płac godzinowych. Z kolei emigracja zarobkowa do Niemiec pozwala zarobić nieco mniej, wiąże...

 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  ...rynek pracy i śladowe bezrobocie (na poziomie 3,5 proc.) oraz - przede wszystkim - wysokie zarobki. Nawet osoby wykonujące proste prace mogą liczyć na roczny przychód sięgający ponad 200 tys. zł. Mediana(...) średnia w Polsce, w której uczniowie obowiązkowo uczą się szwedzkiego. W końcu rynek szwedzki jest szeroko otwarty dla polskich pracowników, a zarobki są tam nawet siedmiokrotnie wyższe niż u nas...

 • Nie sprzedamy zakazu handlu w niedzielę za podwójne stawki za pracę w niedzielę - napisała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.