• Informacje na temat:

  notowania ciągłe

Artykuły na temat: notowania ciągłe
 • GUS notuje, że płace nam rosną

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w marcu wyniosło 3633,54 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 4,0 procent, a miesiąc do miesiąca wzrosło o 6,2 proc.

 • Jeśli jutro Fed nie podwyższy stóp, to teoretycznie powinien być to impuls korzystny dla PLN, ale ten scenariusz jest zbyt oczywisty, by mógł wstrząsnąć rynkiem. A 13 maja poznamy decyzję agencji Moody's w kwestii ratingu - tutaj wielu spodziewa się obniżki dla Polski.

 • ...notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • W trakcie sesji azjatyckiej mieliśmy do czynienia z dalszą wyprzedażą amerykańskiej waluty, która w największym stopniu osłabia się wobec japońskiego jena. Wsparcia w rejonie 110.20 w przypadku notowań USDJPY zostały przełamane, co wygenerowało impuls do głębszych spadków, które mogą sięgnąć obecnie nawet kwietniowych dołków na poziomie 108.

 • Kłopotliwi pracownicy - jak rozpoznać, czy jesteśmy jednym z nich?

  ...- Od tego, jak postrzegają nas współpracownicy i szef, zależy nasza przyszłość. Nawet jeżeli jesteśmy ekspertem w swojej dziedzinie, nasze notowania na rynku pracy automatycznie spadają, gdy okaże się, że inni nie lubią lub, co gorsza, nie chcą z nami pracować - twierdzi Michał Środa, ekspert ds. rekrutacji GoWork.pl. W odnoszeniu sukcesów w pracy chodzi nie tylko o posiadanie twardych...

 • Dolar dalej traci w związku z potencjalnym ryzykiem zamknięcia administracji rządowej w wyniku braku porozumienia pomiędzy Republikanami, a Demokratami ws. przedłużenia tymczasowego finansowania, na co czas jest dziś do końca dnia. USD nie pomaga zatem wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, które w przypadku papierów 10-letnich znajdują się powyżej 2.6 proc.

 • Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości zatrudnienia i stopy bezrobocia nie zmienił swojej wartości w stosunku do notowań sprzed miesiąca - podał instytut BIEC.

 • We wtorkowy poranek sentyment wobec bardziej ryzykownych aktywów pozostaje nienajlepszy, wskutek czego indeksy giełdowe znajdują się pod presją. Kontrakt terminowy na S&P 500 cofa się poniżej 2950 pkt., a niemiecki Dax naruszył już 12200 pkt.

 • W Wielkiej Brytanii Polacy pracują na minimalnych stawkach

  Rosną wynagrodzenia Polaków pracujących w Niemczech – wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl, który objął emigrantów transferujących środki do kraju. Ich zarobki w tym kraju podobnie jak w Austrii są tylko nieco niższe niż tamtejsze średnie płace, a w Wielkiej Brytanii oscylują w okolicach minimalnego wynagrodzenia. Mimo że na Wyspach pracuje najwięcej Polaków, to łączne ich zarobki były niemal dwukrotnie niższe niż w Niemczech. W sumie ubiegłoroczne wynagrodzenia emigrantów były niższe niż w...

 • W czwartek WIG20 odnotował trzecią z rzędu spadkową sesję. Tym razem jednak byki podjęły próbę odreagowania w drugiej części dnia i skończyło się na dość małej zniżce o 0,3 proc. do 2295,1 pkt (sesyjne minimum odnotowano ponad 30 pkt niżej). Okolice poziomu 2300 pkt są dość ważne z technicznego punktu widzenia.