• Informacje na temat:

  notowania energa

Artykuły na temat: notowania energa
 • Zarobki prezesów zarządu w spółkach z branży energetycznej i surowcowej

  ...koniec kwietnia, ze stanowiskiem prezesa zarządu Energa SA pożegnał się Mirosław Bieliński. Jednak, w tym wypadku spółka, którą zarządzał Bieliński osiągnęła rekordowy zysk netto wynoszący ponad 1 mld zł(...), w Polsce te wartości jeszcze nie są tak duże. Największa różnica w wysokości wynagrodzenia prezesa i przeciętnego pracownika miała miejsce w ENERGA SA. Prezes zarobił tam aż 18 razy więcej niż przeciętny...

 • Rada nadzorcza Energi odwołała prezesa Arkadiusza Siwko

  Rada nadzorcza Energi odwołała prezesa spółki Arkadiusza Siwko. Siwko został prezesem Energi 2 lipca.

 • Grupa Energa w I kwartale 2018 r. wypracowała lepsze niż rok wcześniej wyniki finansowe. EBITDA Grupy wzrosła o 4 proc. do 626 mln zł.

 • Energa dołączyła do grona spółek, których zysk przekroczył miliard złotych. W 2014 roku grupa odnotowała najwyższe wyniki roczne w swojej historii. Zysk netto wzrósł o 35 proc., EBITDA o 17 proc., osiągając 2,3 mld zł. Zarząd zarekomendował wypłatę 596 mln zł dywidendy z jednostkowego zysku za 2014 r., co oznacza stopę dywidendy na poziomie 6,2 proc.

 • Pierwszy w Polsce magazyn energii o mocy 0.75 MW i 1,5 MWh pojemności został dzisiaj uruchomiony w okolicach Pucka na Pomorzu. W połączeniu z planowaną farmą fotowoltaiczną i istniejącymi już źródłami wiatrowymi, biogazownią i odbiorcami, utworzy on tzw. lokalny obszar bilansowania (LOB). To pierwsza tego typu inwestycja w skali kraju.

 • Energa czeka na dziewiątego, KGHM ma piątego, kolejnego może mieć PGZ. Gorące fotele prezesów państwowych firm

  Energa czeka na dziewiątego szefa zarządu, KGHM ma piątego. Kolejnego może mieć za chwilę także Polska Grupa Zbrojeniowa.

 • Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie przyniosła spadek indeksu blue chipów oraz brak zmian indeksów małych i średnich spółek. Wśród dużych spółek wyróżniała się Energa, która w reakcji na nowelizację ustawy o OZE zyskała ponad 5 proc.

 • OK. godz. 16.00 kurs PGE rośnie o 5,2 proc., Tauronu o 7,8 proc., Energi o 8,5 proc., a Enei o 5,4 proc. po tym, jak prezes URE Maciej Bando powiedział, że Urząd Regulacji Energetyki w sytuacji rosnących cen energii może być zmuszony zadbać o interesy przedsiębiorstw energetycznych przy ustalaniu wysokości taryfy G (dla gospodarstw domowych).

 • Alicja Barbara Klimiuk pełni obowiązki prezesa Energi

  Rada nadzorcza Energi powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Energi Alicji Barbarze Klimiuk w związku z rezygnacją prezesa Daniela Obajtka.

 • Grupa Energa uzyskała na bardzo korzystnych warunkach finansowanie w wysokości 300 mln euro w formie 10-letnich euroobligacji. Po intensywnym europejskim roadshow zamknięta została księga popytu. Skala zainteresowania inwestorów przekroczyła czterokrotnie kwotę oferowanych obligacji.