• Informacje na temat:

  notowania frank szwajcarski

Artykuły na temat: notowania frank szwajcarski
 • Praca w księstwie

  .... franków szwajcarskich (98 tys. zł) rocznie. Dzięki temu do kieszeni pracownika trafia znacznie więcej niż w innych państwach Europy. W dodatku walutą księstwa jest frank szwajcarski, który od dawna ma wysokie notowania, co oznacza korzystny przelicznik na złotówki. Rodowici mieszkańcy Liechtensteinu stanowią mniej niż połowę populacji tego kraju. Pozostała część populacji to głównie Szwajcarzy...

 • Dolar, funt i frank szwajcarski w odwrocie

  Wtorek przynosi kontynuację wyprzedaży dolara, który w relacji do złotego jest najsłabszy od prawie 2 lat. Mocno na wartości traci również funt, reagując na spadek inflacji na Wyspach. Szwajcarski frank natomiast, pomimo początkowego zaliczenia 2,5-letniego dołka, utrzymuje się powyżej wsparcia na 3,80 zł.

 • Frank szwajcarski zwykle lata poniżej zasięgu radarów

  Frank szwajcarski zwykle lata poniżej zasięgu radarów, ale gdy tylko daje się zauważyć, robi ogromne wrażenie. W ciągu ostatniej doby EUR/CHF zahaczył o 1,1970, czyli znalazł się o krok od niewidzianego do 15 stycznia 2015 r. poziomu 1,20, kiedy to SNB przestał bronić franka i zapewnił jedno z największych załamań kursu w historii rynku walutowego. Osłabienie ma jednak dość dziwne podstawy.

 • Frank szwajcarski, jedna z baczniej obserwowanych walut w Polsce, przez dwa minione tygodnie podrożał w zestawieniu ze złotym o ok. 2 proc. Kurs franka wzbił się ponad 3,81 zł, osiągając poziom, który ostatnio obserwowaliśmy na początku kwietnia br. Niestety, frank wkrótce może być jeszcze droższy.

 • Wyrównane szanse w szwajcarskim referendum

  Szanse na referendalne zwycięstwo zwolenników zwiększenia szwajcarskich rezerw złota do 20 proc. oceniane są mniej więcej pół na pół, choć liczba zwolenników tego rozwiązania maleje. Gdyby jednak tak się stało, na rynku metali szlachetnych może dojść do zmiany trendu i powstrzymania spadków cen złotego kruszcu.

 • Szwajcarskie referendum na złota coraz ważniejsze

  Złoto, które na początku tego tygodnia osiągnęło cenę 1 255 USD za uncję, odzyskując tym samym połowę strat poniesionych w czasie niedawnej zwyżki dolara, od tego czasu zdążyło już oddać z powrotem część tych zysków.

 • Kurs franka: 5 złotych nie, ale powyżej 4 już tak

  Szok, wstrząs, niedowierzanie. Tymi słowami trzeba określić to, co dzieje się na rynku dziś przed południem. Decyzja SNB, aby porzucić obronę kursu 1,20, pozbawiła słów nie tylko polskich kredytobiorców, ale także inwestorów i ekspertów na całym świecie. W powietrzu jest jeszcze sporo kurzu, dlatego ustalenie, ile ma tak naprawdę kosztować frank, zajmie trochę czasu.

 • Easy Forex: W połowie roku za franka zapłacimy 3,80 zł

  Mija chaos na rynkach wywołany styczniową decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego o zniesieniu parytetu franka do euro oraz obniżce stóp procentowych. Prognozy wskazują, że stopy nie powinny być niższe, a SNB nie będzie interweniował na rynku, jak w poprzednich miesiącach. To oznacza stabilizację lub lekkie osłabienie franka do złotego o kilka, kilkanaście groszy względem obecnych poziomów. Jeśli

 • Frank za mocny dla Szwajcarów

  Thomas Jordan szef SNB czyli Banku Centralnego Szwajcarii, twardo zmaga się z mocnym frankiem. Dziś Thomas Jordan ma zamiar osłabić franka.

 • Dobre wieści dla frankowiczów

  Posiadacze kredytów frankowych odczują wyraźną ulgę w swoich kieszeniach, bo kurs szwajcarskiej waluty spadł do poziomu sprzed tzw. czarnego czwartku, czyli 15 stycznia 2015 roku, kiedy w wyniku decyzji banku centralnego kurs franka wystrzelił w górę przebijając poziom 4 złotych. Dziś frank szwajcarski kosztuje tylko 3,53 zł.