• Informacje na temat:

  notowania gieldowe

Artykuły na temat: notowania gieldowe
 • Rok 2016 warszawska Giełda Papierów Wartościowych na pewno może zaliczyć do udanych. Główny indeks WIG wzrósł o 11,2 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Największe wzrosty odnotowano w indeksie mWIG40 - 18,2 proc., natomiast największe spółki z WIG20 były w najsłabszej kondycji, WIG20 wzrósł tylko o 8 proc. Czy dobra koniunktura odbiła się na wynagrodzeniach członków zarządów? W poniższym artykule prezentujemy wynagrodzenia menedżerów topowych spółek które przyniosły swoim akcjonariuszom...

 • Obserwując środowe notowania giełdowe w Warszawie można było odnieść wrażenie, że obserwujemy wciąż tę samą sesję od początku tygodnia. Ograniczona zmienność, której towarzyszyły niskie obroty to obrazek jaki towarzyszył inwestorom trzecią kolejną sesję. Utrzymujący się od początku sesji korekcyjny klimat na GPW generowały rynki zachodnioeuropejskie, osłabione wczorajszymi spadkami za oceanem.

 • W 2013 roku wśród prezesów spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie najwięcej zarobił szef Pekao SA. Jego roczne wynagrodzenie wyniosło 8,5 mln zł. Drugie miejsce przypadło prezesowi Comarch SA, z kwotą 8,1 mln zł, a trzecie TVN SA (6,4 mln zł).

 • Po tym jak w ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z odwrotem inwestorów od aktywów ryzykownych - do których zaliczane są akcje - w związku z zamieszaniem wokół umowy pomocowej dla Grecji oraz potężnej korekty na chińskim rynku giełdowym, w ostatnich dniach mamy do czynienia z poprawą nastrojów i korektą ostatnich spadków.

 • Zarobki: Podsumowanie raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku”

  Prezes Comarchu na przeciętne wynagrodzenie w Polsce pracował w 2014 roku przez... 55 minut i 49 sekund, prezes TVN-u 56 minut i 21 sekund, prezes Pekao godzinę 3 minuty i 19 sekund. Prezes Comarchu na milion zł w ubiegłym roku zapracował w 44 dni i 21 godzin, prezes TVN-u miał tę kwotę po 45 dniach i 7 godzinach, zaś szef Pekao po 50 dniach i 10 godzinach. Założyciel Comarchu co tydzień może sobie kupić mercedesa CLA 250 coupe. Wniosek - bardzo warto być prezesem spółki notowanej na...

 • Główne indeksy zakończyły środową sesję na GPW ponad 1-proc. wzrostem. Wśród blue chipów najmocniej w górę poszły notowania Lotosu, a na szerokim rynku zwyżką wyróżnił się Vistal Gdynia.

 • Struktura wynagrodzeń menedżerów spółek giełdowych

  Aż 61 proc. wynagrodzenia całkowitego menedżerów pracujących cały 2011 rok stanowiła płaca podstawowa - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2011 roku"*.

 • W czwartek, w początkowej fazie notowań, podaż wykazywała się zdecydowanie większą aktywnością, co wpisywało się w ogólne (bardzo wyraźne) pogorszenie sentymentu na światowych parkietach.

 • Wynagrodzenia menedżerów spółek notowanych na GPW

  W 2012 roku menedżerowie spółek giełdowych zarobili 518,9 tys. zł. To niewiele więcej w porównaniu do 2011 roku - wynika z raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2012 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.

 • Nie da się ukryć, że na rynkach finansowych mamy do czynienia ze wzrostem zmienności. Końcówka roku była bardzo nerwowa i to przeniosło się na początek roku 2019. Niemniej wśród inwestorów zaczyna panować pozytywne nastawienie i zaczynają oni ponownie szykować się do kupowania akcji. Taka sytuacja jest widoczna przede wszystkim na Wall Street i o dziwo również na warszawskim parkiecie.