• Informacje na temat:

  notowania giełdowe bankier

Artykuły na temat: notowania giełdowe bankier
 • Ile zarabia szef?

  Sławomir Sikora, szef Citi Handlowego, który zarobił w 2011 roku ponad 3,8 mln zł (o 2,5 proc. mniej niż rok wcześniej). Sikora już tradycyjnie jest w czołówce najlepiej zarabiających bankierów w Polsce(...) wszystkim od wielkości organizacji i stopnia skomplikowania biznesu, co wyraża się najczęściej przyporządkowaniem spółki do danego indeksu giełdowego, kapitalizacją rynkową (największa korelacja...

 • Nie da się ukryć, że na rynkach finansowych mamy do czynienia ze wzrostem zmienności. Końcówka roku była bardzo nerwowa i to przeniosło się na początek roku 2019. Niemniej wśród inwestorów zaczyna panować pozytywne nastawienie i zaczynają oni ponownie szykować się do kupowania akcji. Taka sytuacja jest widoczna przede wszystkim na Wall Street i o dziwo również na warszawskim parkiecie.

 • Europejski nadzór policzył "tłuste koty". Ile zarabiają najbogatsi bankowcy?

  ...uwagę, że na ogólny wynik duży wpływ mają notowania euro w stosunku do funta brytyjskiego. Gdy euro zyskuje na wartości - "milionerów" ubywa. Gdy traci - jest odwrotnie. To dlatego, że najwięcej najlepiej wynagradzanych bankierów pracuje w Wielkiej Brytanii. Do momentu wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej Londyn jest pewny pozycji europejskiego centrum finansowego. Tu mieszczą się nie tylko...

 • Zmienność w trakcie wtorkowych notowań próbowały podbić komentarze anglosaskich bankierów centralnych, wśród których solidną dawkę zaskoczenia zapewnił gubernator RBA Phillip Lowe zwiększający prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych. Wydźwięk pozornie jastrzębiej wypowiedzi wyraźnie balansowały wzmianki dotyczące braku silnych argumentów za wprowadzeniem bardziej restrykcyjnych ram polityki

 • Przemówienie amerykańskiego prezydenta, a także coraz większe prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki stóp procentowych przez amerykańskich bankierów centralnych sprawiły, że lwia część światowych indeksów wyraźnie dziś rosła. Nie inaczej było w Warszawie, gdzie motorem napędowym okazał się sektor bankowy.

 • Oczekiwanie. To właśnie to słowo najlepiej pasuje do przebiegu dzisiejszej sesji. Tych inwestujących w Europie najciekawsze momenty dzisiejszego dnia czekają bowiem dopiero po zakończeniu handlu. Mowa o decyzji amerykańskich bankierów centralnych oraz wstępnych wynikach wyborów parlamentarnych w Holandii. Większość jednak optymistycznie podchodzi do rozwoju wydarzeń, ponieważ mamy do czynienia

 • Wygląda na to, że rynki zdyskontowały już tzw. Brexit. Po czterech sesjach z rzędu na warszawską GPW zawitały wzrosty. Zielony kolor widać nie tylko przy Książęcej, ale także na pozostałych europejskich parkietach. To czy jutro będzie podobnie w głównej mierze zależeć będzie od dzisiejszej decyzji amerykańskich bankierów centralnych.

 • Końcówka minionego tygodnia była wyjątkowo niekorzystna na rynków akcyjnych. Amerykańskie indeksy odnotowały pierwszą poważną korektę od czasu ogłoszenia wyników brytyjskiego referendum. Podczas piątkowej sesji S&P 500 stracił 2.5 proc., a dzisiejsze poranne notowania kontraktów terminowych dalej zniżkują. W trakcie sesji azjatyckiej poziom 2100 pkt. został jednak wybroniony.

 • Kluczowy dla europejskich rynków finansowych będzie dzień jutrzejszy za sprawą posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Wciąż utrzymująca się słaba inflacja sprawia, że nie należy się spodziewać niespodzianki - stopy procentowe pozostaną na dotychczasowych poziomach.

 • Dzisiejsza sesja zapowiadała się spokojnie. Kalendarium pozostawało puste, a z Londynu z powodu święta nie miały napływać żadne zlecenia. Ponadto z góry było wiadomo, że w Europie trudno będzie o udaną sesję z uwagi na znaczne umocnienie euro. Naszemu rynkowi jednak nic nie przeszkodziło w kontynuacji dobrej passy z minionego tygodnia.