• Informacje na temat:

  notowania giełdowe na świecie

Artykuły na temat: notowania giełdowe na świecie
 • Kto konsumuje owoce wzrostu

  ...kredytowej. To, że zarobki menedżerów odbiegają od pensji pracowników, nikogo na świecie nie dziwi. W Polsce zdumiewać może skala tych rozpiętości. Konto menedżera spółki giełdowej wzbogaciło się(...) banków. Z raportu wynika, że przeciętny budżet płac dla zarządu w giełdowej spółce ma wartość 1,15 mln zł. Pięć procent osób z kadry kierowniczej największych spółek giełdowych mogło pochwalić się w 2007

 • Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po trudnym rozdaniu wtorkowym, które przyniosło mocny spadek cen akcji w Warszawie i falę spekulacji, iż na rynku cieniem kładzie się ciągle niepotwierdzony pomysł, by dokonać kolejnej zmiany w systemie emerytalnym i scalić pozostałe dziś przy życiu OFE w jeden organizm pod egidą państwowego właściciela.

 • Posady wielu szefów zagrożone

  Ten rok może zatrząść stołkami szefów wielu firm. W Polsce łowcy głów spodziewają się roszad głównie w sektorze finansowym i farmacji - pisze "Rzeczpospolita". Na świecie co czwarta spółka może wymienić prezesa - twierdzą specjaliści od kadr.

 • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie znów wyróżniała się pomiędzy globalnymi parkietami. Podczas, gdy prawie przez całą dzisiejszą sesję mieliśmy do czynienia raczej ze słabymi nastrojami na giełdach, to późnym popołudniem passa przekręciła się na stronę byków, co może być związane ze startem sezonu wyników spółek giełdowych w Stanach Zjednoczonych.

 • .... Gdy spojrzymy na spółki budowlane na świecie - w tym naszą firmę matkę - to coraz bardziej skupiają się one na dodatkowych obszarach działalności, tj. facility management, infrastructure management...

 • Wstrzymano notowania na giełdach w Szanghaju i Shenzhen

  Notowania na chińskich giełdach papierów wartościowych w Szanghaju i Shenzhen zostały wstrzymane w czwartek po spadkach o ponad 7 procent i po obniżeniu przez bank centralny kursu juana. Chińskie giełdy zamknięto przedwcześnie już drugi raz w tym tygodniu.

 • ...o parytecie. Pierwszym państwem na świecie, które wprowadziło takie regulacje, była Norwegia. W 2003 roku przyjęto ustawę gwarantującą Norweżkom przynajmniej 40% miejsc w radach nadzorczych. Przepis ten...

 • Giełdowa samba

  Najbardziej gorącym rynkiem 2015 r. była Jamajka. W tym roku hitem są również kraje Ameryki Łacińskiej. Polscy inwestorzy też mogą korzystać z owoców hossy na zagranicznych giełdach.

 • Odejdźcie z pracy sami, dostaniecie więcej!

  .... Zwolnienia najpierw dotkną zatrudnionych w USA - jest ich 4,5 tys. Potem rozleją się po całym świecie. Rozwód za wszelką cenę Time Warner i AOL nie będą już z sobą mieć nic wspólnego. Po dziewięciu(...) przedsiębiorstwo w branży na świecie po News Corp. i Walt Disney Co. - zajmie się biznesem medialnym i kablowym (jego marki to m.in. Warner Bros, TV HBO, Cartoon Network, CNN i magazyn "Time"), wykupi od Google...

 • Sezon wyników na Wall Street jest głównych punktem zainteresowania inwestorów giełdowych na świecie. Po bardzo dobrych publikacjach z sektora bankowego, przyszedł czas na spółki bliższe osobom zaangażowanym w portale społecznościowe.