• Informacje na temat:

  notowania giełdy warszawskiej

Artykuły na temat: notowania giełdy warszawskiej
 • Rok 2016 warszawska Giełda Papierów Wartościowych na pewno może zaliczyć do udanych. Główny indeks WIG wzrósł o 11,2 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Największe wzrosty odnotowano w indeksie mWIG40 - 18,2 proc., natomiast największe spółki z WIG20 były w najsłabszej kondycji, WIG20 wzrósł tylko o 8 proc. Czy dobra koniunktura odbiła się na wynagrodzeniach członków zarządów? W poniższym artykule prezentujemy wynagrodzenia menedżerów topowych spółek które przyniosły swoim akcjonariuszom...

 • Zarząd Polnordu poinformowal , iż 20 stycznia 2017 r. spółka złożyła zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia, przez niektórych byłych członków zarządu spółki, przestępstw określonych w art. 296 § 1-3 ustawy z 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553).

 • ...notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • Szef warszawskiej giełdy Paweł Tamborski podał się do dymisji!

  Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski podał się do dymisji - ustaliła "Rzeczpospolita". Będzie pełnić obowiązki do końca roku. Na razie nie wiadomo kto go zastąpi.

 • ...w 2014 r. o jedną piątą. Spadły za to zyski z giełdy - wynika z danych izb skarbowych. Według informacji przesłanych nam przez 11 z 16 izb, ubiegłoroczny dochód zagraniczny, jaki zadeklarowali(...) stratę, może świadczyć o tym, że część graczy zniechęciła się do giełdy i szukała nowych, bardziej atrakcyjnych form inwestowania. Rzeczywiście, w ostatnich latach trudno zarobić na akcjach. W ubiegłym...

 • W lipcu 2007 r. WIG osiągnął historycznie wysoką wartość 67 772,91 punktów. Dopiero teraz ponownie zbliża się do tego poziomu. Czemu aż przez dziesięć lat pozostawał poniżej tej wartości?

 • Szef Solidarności: Coca-Cola zamierza zwolnić 160 osób

  ...dystrybucyjnych oraz w warszawskiej siedzibie firmy. Firma posiada też zakłady w Radzyminie, Staniątkach i w Tyliczu. Coca-Cola HBC Polska jest częścią grupy Coca-Cola Hellenic - jednego z największych...

 • Spółki z warszawskiej giełdy dają zarobić na dywidendach

  Na warszawskiej giełdzie można dobrze zarobić. Bo choć od ponad trzech lat wartość indeksu blue chipów zmienia się w niewielkim zakresie, to dywidendy wypłacane przez część spółek znacząco zwiększają zyski inwestorów. Uwzględniający dochody z wypłaty dywidendy i emisji nowych akcji indeks WIG20TR przez dwa lata wzrósł o ponad 10 proc.

 • Ile zarabiają polscy górnicy?

  4 grudnia to dzień św. Barbary, czyli popularna Barbórka, święto górników. To dobra okazja, by przyjrzeć się bliżej wynagrodzeniom górników z uwzględnieniem wyników finansowych spółek zarządzających kopalniami. Wynagrodzenia polskich górników zestawiono z wynagrodzeniami w innych krajach.

 • Prezes warszawskiej giełdy Paweł Tamborski wyprowadzony przez CBA!

  CBA na polecenie prokuratury zabezpiecza dokumentację w Ministerstwie Skarbu Państwa i na Giełdzie Papierów Wartościowych w śledztwie ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech SA - podała w środę Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Paweł Tamborski, prezes GPW, opuścił budynek giełdy w towarzystwie funkcjonariuszy CBA.