• Informacje na temat:

  notowania pge na giełdzie

Artykuły na temat: notowania pge na giełdzie
 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 14 grudnia w PGE, dzień później w Tauronie. Z naszych informacji wynika, że dzisiaj w resorcie energii odbędzie się spotkanie z radami nadzorczymi spółek węglowych(...) nadzorczej jednego z koncernów kontrolowanych przez Skarb Państwa. W przypadku firm notowanych na giełdzie informacje o wynagrodzeniach członków zarządu i rad nadzorczych są publikowane w raportach...

 • Ostatnie dni przyniosły na warszawskiej giełdzie spore spadki. Rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu od przeceny aktywów związanej z możliwością obniżenia w piątek ratingu dla naszego kraju przez agencję Moody's.

 • Rząd ci pomoże, jak nie będziesz zwalniać

  ...program Inwestycje Polskie. Lada chwila Rada Ministrów wyrazi formalną zgodę na przekazywanie akcji państwowych firm notowanych na giełdzie Bankowi Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz spółce celowej - mają one sprzedawać papiery, a uzyskany z nich kapitał przeznaczać na finansowanie inwestycji. Pod kontrolą resortu skarbu znajduje się 17 spółek notowanych na giełdzie, ale do BGK i spółki trafi tylko...

 • Ostatnie tygodnie można uznać dla warszawskiej giełdy za całkiem udane. Stwierdzenie to odnosi się najbardziej do grona największych spółek z tego parkietu. Wśród mniejszych walorów optymizmu w tej skali trudno by się doszukiwać, ale one swoje lepsze dni miały już nieco wcześniej. W utrzymaniu tej dobrej atmosfery nie przeszkodził ani wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA, ani ubiegłotygodniowa podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w tym kraju.

 • Od kilku dni mimo dość dobrych notowań giełd światowych po ostatnim posiedzeniu FED-u polski rynek akcji zachowuje się raczej słabo.

 • UOKiK ma zastrzeżenia do koncentracji polegającej na przejęciu przez PGE kontroli nad EDF Polska i ocenia, że transakcja ta może stanowić zagrożenie dla konkurencji, a jednym z jej negatywnych skutków może być zmniejszenie sprzedaży na Towarowej Giełdzie Energii - podał UOKiK w piątkowym komunikacie.

 • Od kilku dni warszawski rynek akcji boryka się z korektą wakacyjnych wzrostów indeksów. Wartości miernika największych spółek WIG20 w ostatnich dniach zaczęły spadać poniżej poziomu 1800 pkt, który był pierwszym potencjalnym celem zakończenia korekty. Ostentacyjna wręcz bierność strony popytowej prowokowała wręcz sprzedających do skorzystania z okazji zwiedzenia niższych rejonów punktowych.

 • Zapowiedź resortu energii powodem spadków spółek Skarbu Państwa na giełdzie - analitycy

  - Zapowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dotycząca podwyższania kapitałów spółek Skarbu Państwa i zapłaty z tego tytułu 10 mld zł podatków w najbliższych latach przyczyną spadków kursów spółek energetycznych na GPW - tłumaczą analitycy.

 • OPTeam S.A., notowana na giełdzie spółka informatyczna, podpisała w ramach konsorcjum kontrakt z firmą PGE Obrót S.A. o wartości ponad 9,78 mln zł. Umowa dotyczy realizacji usług archiwizacji oraz prowadzenia archiwum dokumentów klienckich. Partnerami OPTeam w konsorcjum są firmy ArchiDoc S.A. oraz Inforsys S.A.

 • Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przebiegły w atmosferze uspokojenia po wcześniejszych sesjach tygodnia. Właściwie jedynym elementem, który wzbudzał większe emocje w koszyku spółek o największej kapitalizacji był spadek akcji PGE o przeszło 8 procent.