• Informacje na temat:

  notowania pszenicy

Artykuły na temat: notowania pszenicy
 • Sytuacja na rynkach zbóż w ostatnich tygodniach zmieniała się jak w kalejdoskopie za sprawą napływu różnych danych fundamentalnych z tych rynków oraz zmieniających się nastrojów inwestorów. Największy wpływ na ceny miała jednak polityka, o czym inwestorzy przekonali się w poprzednim tygodniu, a dokładniej w środę, kiedy to Chiny niespodziewanie ogłosiły zamiar narzucenia wysokich ceł na import soi ze Stanów Zjednoczonych.

 • W ubiegłym tygodniu grupa rolnicza IMC, notowana na GPW zakończyła żniwa pszenicy ozimej. Wydajność osiągnęła poziom 5,7 t/ha, co jest najlepszym wynikiem w całej historii upraw tego zboża w gospodarstwach należących do spółki. IMC osiągnęła rekordową wydajność pomimo gorszych warunków atmosferycznych i niższej średniej ogólnokrajowej niż przed rokiem.

 • Societe Generale umieściło cukier w gronie surowców, najbardziej według tego banku wyprzedanych i, co za tym idzie, narażonych na tzw. short-covering, czyli zamykanie krótkich pozycji,

 • Kakao może być korzystną inwestycją, niewykluczone odbicie na rynku złota

  Ze względu na niepewność inwestorów co do wysokości zbiorów w Stanach Zjednoczonych, na światowych rynkach zbóż panuje duża zmienność. Największe wahania są na rynku pszenicy. Zdaniem Doroty Sierakowskiej z DM BOŚ, inwestorzy szukający stabilniejszych aktywów powinni zwrócić uwagę na rynek kakao. Niewykluczone jest także odbicie na rynku złota.

 • Notowania złota i ropy mogą liczyć na wsparcie

  Notowania towarów zakończyły kwiecień lekką zniżką, drugi miesiąc z rzędu. Złoto odporne na plany podatkowe Trumpa, wygraną Macrona w pierwszej rundzie wyborów prezydenckich we Francji.

 • W środę na rynkach towarowych znów pojawiła się spora ilość koloru czerwonego. Spadków udało się uniknąć jedynie metalom szlachetnym, a także kukurydzy, pszenicy i niektórym soft commodities. Jednak większość towarów rolnych, a także surowce energetyczne i metale, zakończyły tę sesję na minusie. Zobrazował to spadek indeksu CRB o 0,92 proc.

 • Najlepszy kwartał od 6 lat dla notowań surowców

  Ceny surowców rosną w reakcji na wynik historycznego referendum w sprawie Brexitu. Liczba zakładów na wzrost cen surowców na najwyższych poziomach od dwóch lat. Metale szlachetne wsparte wzrostem zainteresowania inwestorów bezpiecznymi aktywami. Bloomberg Commodity Index, który mierzy notowania 20 głównych surowców energetycznych, metali i towarów rolnych (mają one równą wagę w indeksie

 • Izba Zbożowo-Paszowa: brakuje krajowego ziarna

  Obrót ubiegłorocznym ziarnem jest niewielki, mało jest ofert sprzedaży zboża, choć przetwórcy nadal poszukują surowca - poinformowała dzisiaj Izba Zbożowa Paszowa . Ceny pszenicy sięgają 750-780 zł za tonę.

 • Ostatnie dni na rynku złota przyniosły dynamiczny rajd notowań tego kruszcu w górę. Po pokonaniu ważnego technicznego oporu w rejonie 1131 USD za uncję, wzrost cen złota przyspieszył, zaś wczoraj notowania tego kruszcu sięgnęły w czasie trwania sesji do poziomu 1200 USD za uncję, stanowiącego barierę nie tylko techniczną, lecz także psychologiczną.

 • Ceny produktów rolnych w lutym 2017 r.

  Na rynku rolnym w lutym 2017 r., zarówno w skupie, jak i na targowiskach w skali miesiąca odnotowano wzrost cen większości podstawowych produktów rolnych z wyjątkiem cen żywca wołowego i wieprzowego. W porównaniu z notowaniami w lutym 2016 r. na obu rynkach wzrosły ceny produktów rolnych z wyjątkiem cen jęczmienia. Ponadto w skupie zmalały ceny owsa i drobiu, a na targowiskach pszenicy