• Informacje na temat:

  notowania turon

Artykuły na temat: notowania turon
 • Mimo straty w wysokości ponad 1,8 mld zł w 2015 r. zarząd Tauronu zarekomendował wypłatę dywidendy - 10 gr za akcję. Wierzymy, że sytuacja grupy będzie się poprawiać, chcielibyśmy być spółką dywidendową - zapewniali w czwartek przedstawiciele zarządu.

 • Udane zakończenie ubiegłego tygodnia pozwoliło inwestorom w Warszawie myśleć w realnych kategoriach o powrocie głównych indeksów WIG oraz WIG20 na niedawno ustanowione szczyty. Nadzieje na taki scenariusz wzrosły po dzisiejszych udanych sesjach w Azji (zamknięte były tylko rynki w Japonii) oraz po zdecydowanym wzroście parkietów zachodnioeuropejskich.

 • Udana sesja za oceanem w połączeniu z pozytywnym przebiegiem notowań w Azji zwiększała prawdopodobieństwo dalszego wzrostu na warszawskim parkiecie, który w ostatnim czasie wykazuje się bardzo dużą dojrzałością w kreowaniu ruchu wzrostowego.

 • Pomimo wczorajszego słabego zachowania indeksów na Wall Street oraz równie słabego zachowania giełdy w Tokio notowanie indeksu spółek o największej kapitalizacji wtorkowy dzień rozpoczął od skromnych wzrostów z otwarciem na poziomie 2177,20 pkt (+0.11 proc.).

 • Już dawno nie mieliśmy na rynkach finansowych takiego okresu, kiedy co jakiś czas pojawiają się nadzieje inwestorów na poprawę klimatu i zaraz okazują się one złudne. Tak było choćby wczoraj, kiedy informacja o tym, że potrzeby pożyczkowe europejskich banków są niższe niż się spodziewano. Miało to doprowadzić do poprawy notowań na rynkach akcji, a zupełnie się to nie udało. Nie ziściły się również nadzieje na to, że końcówka jednocześnie miesiąca i kwartału zaowocuje tradycyjnym window...

 • Skarb Państwa w pierwszym kwartale tego roku uzyskał 5,2 mld zł przychodu z prywatyzacji - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. W 2010 r. chce sprzedać majątek za 25 mld zł.

 • Silna fala przeceny, która w dniu wczorajszym przetoczyła się przez wszystkie europejskie parkiety, spowodowała, iż do aktywnego tradingu na dzisiejszej sesji powrócili przysłowiowi łapacze dołków oraz inwestorzy, którzy wczorajszą słabość wykorzystali do zwiększenia zaangażowania w mocno przecenione akcje.

 • Jedna decyzja uruchomiła falę wzrostów na rynkach

  Miniony tydzień zakończył się kolejnym, choć nie tak silnym, jak w przednim tygodniu wzrostem. Poszczególne sesje charakteryzowały się dość sporą dramaturgią, ale o wyniku tygodnia zadecydowała sesja czwartkowa, gdzie inwestorzy niezwykle ciepło przyjęli informację o podtrzymaniu programu luzowania ilościowego przez Komitet Otwartego Rynku w USA.