• Informacje na temat:

  notowania złotego

Artykuły na temat: notowania złotego
 • PKP Cargo: Związkowcy chcą 250 złotych podwyżki na pracownika

  Jak poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności", działające w PKP Cargo związki zawodowe chcą podwyżek dla wszystkich pracowników spółki w wysokości 250 zł. Adam Purwin, prezes PKP Cargo, powiedział, że firma nie może przystać na nieracjonalne żądania.

 • Trudno będzie się wybić z poziomów 4,27-4,37 złotego za euro

  Na notowania złotego w najbliższych tygodniach wpływ będą miały głównie czynniki międzynarodowe, zwłaszcza te płynące zza oceanu. To również wobec dolara złoty narażony może być na większe wahania. Natomiast euro zdaniem Kamila Maliszewskiego, głównego analityka DM mBanku, poruszać się będzie między poziomami 4,27 a 4,37 zł, a przekroczenie tego pasma jest w najbliższych dniach mało prawdopodobne.

 • 300 złotych za godzinę może zarobić pracownik przed świętami

  W tym roku przedświąteczne prace sezonowe są lepiej wynagradzane. Stawki wzrosły średnio o 10 proc. ze względu na mniejszą liczbę chętnych do pracy. W najgorętszym okresie tuż przed świętami i w Wigilię osoby pracujące w mogą liczyć nawet na 300 zł za godzinę.

 • Zbliżające się wybory parlamentarne będą w najbliższych dniach ciążyć złotemu, który może się osłabić w kierunku 4,26 za euro - oceniają ekonomiści. Dodają, że wsparciem dla obligacji mogą być wyniki aukcji LTE.

 • Nowe miejsca pracy w województwie łódzkim!

  Amerykański koncern Sonoco (notowany w USA na parkiecie NYSE), będący dostawcą opakowań, produktów przemysłowych oraz usług w zakresie pakowania, zatrudni 200 nowych pracowników do zakładów na terenie województwa łódzkiego. Prowadzona rekrutacja obejmuje m.in. pracowników produkcyjnych, inżynierów oraz kadrę menadżerską. Poszukiwane są osoby o zróżnicowanym doświadczeniu i kompetencjach zawodowych.

 • Grecja wciąż będzie nadawać ton notowaniom na rynkach

  W piątek notowaniom na rynkach walutowych i obligacji ton wciąż będzie nadawać Grecja. Zdaniem ekonomistów notowania złotego powinny upłynąć pod znakiem ruchu w przedziale ok. 4,15-4,18 za euro.

 • Ile zarabia menedżer w banku?

  Tylko 15 menedżerów z banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych zarobiło w 2013 roku mniej niż milion złotych. Najliczniejszą grupę stanowili menedżerowie, których wynagrodzenie zamykało się w kwocie 2 milionów zł.

 • Przed długim weekendem złoty pozostanie stabilny

  Na ostatniej sesji przed długim weekendem notowania złotego powinny pozostać stabilne - oceniają analitycy rynku. W czwartek MF poda informację o podaży SPW na maj.

 • 2000 pracowników i kilkaset nowych miejsc pracy. Luxoft stawia na Polskę

  Luxoft, globalna spółka IT notowana na nowojorskiej giełdzie, przekroczyła liczbę 2000 pracowników w Polsce. W ubiegłym roku firma zwiększyła swoją kadrę nad Wisłą trzykrotnie i zamierza kontynuować wzrost. W 2016 r. planuje zwiększenie kadry o ok. 25 proc. i wejście do kolejnego miasta. Obecnie Luxoft Poland rozwija centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Nad Wisłą pracuje już niemal co piąty specjalista zatrudniony w firmie na świecie.

 • Piątkowe dane kluczowe dla złotego

  Piątkowe dane o produkcji przemysłowej będą mieć duży wpływ na polską walutę. Słabszy odczyt może osłabić złotego do poziomu 4,22 za euro.