• Informacje na temat:

  notowania złoto

Artykuły na temat: notowania złoto
 • Średnia płaca w KGHM w 2011 roku wzrośnie rok do roku o 4,6 procent

  ...konkurować w lidze światowej, ale na razie pozostaje w tyle kosztowo - dodał. Grad zapewnił, że resort skarbu nie planuje zejść poniżej 32 proc. w akcjonariacie KGHM. Sprawdź bieżące notowania KGHM na(...) Państwa. Firma jest 6. producentem miedzi elektrolitycznej oraz 2. co do wielkości wytwórcą srebra na świecie; produkuje też m.in. złoto, ołów, koncentraty palladu i platyny. KGHM jest także jedną...

 • Nie wszystko złoto, co kupujesz jako złoto

  Polacy kupili w 2015 roku ponad 6 ton żółtego kruszcu, to więcej niż rok wcześniej. Zakupy te mogły się opłacić, bo od początku roku złoto zdrożało niemal o 20 proc. Nie znaczy to jednak wcale, że kruszec jest zyskowną inwestycją pozbawioną ryzyka - przestrzega Lion's Bank.

 • W bieżącym tygodniu na rynku złota kontynuowana jest tendencja z końcówki 2016 roku i początku 2017 roku.

 • NBP kupuje złoto. Czym kusi królewski metal?

  Narodowy Bank Polski po raz pierwszy od 20 lat zwiększył rezerwy złota i chociaż przyczyny tego zakupu nie zostały oficjalnie skomentowane, należy założyć, iż zarządzający rezerwami widzi w tym rynku potencjał. Złoto zyskuje popularność wśród inwestorów indywidualnych. Warto uwzględnić je w portfelu, dywersyfikując swoje oszczędności. Jak to zrobić? Możliwości jest coraz więcej.

 • Złoto: Bezpieczna przystań już nie działa

  Ostatnie kilka dni na globalnych rynkach finansowych upływają pod znakiem kłopotów zadłużeniowych Grecji i coraz realniejszej wizji wyjścia tego kraju ze strefy euro. Widmo Grexitu doprowadziło do znaczącego pogorszenia nastrojów na giełdach i wsparło aktywa posiadające opinię "bezpieczniejszych". Złoto które jest uważane za bezpieczną przystań jednak rozczarowało.

 • Na rynku złota kupujący mają ostatnio bardzo dobrą passę. Jeszcze na przełomie lipca i sierpnia cena żółtego kruszcu nie przekraczała 1100 USD za uncję. Obecnie notowania złota zbliżyły się już do okolic 1190 USD za uncję. Wczoraj cena tego metalu testowała właśnie opór w tych okolicach, co oznaczało, że notowania znalazły się na najwyższym poziomie od niemal 4 miesięcy.

 • Złoto najdroższe od 38 miesięcy

  W czwartkowy poranek (16 czerwca 2016 r.) średnia cena uncji złota wynosiła prawie 5,2 tys. zł. To najwięcej od 38 miesięcy. Powody są dwa. Rośnie prawdopodobieństwo Brexitu, a amerykański Fed postanowił jednak nie podnosić stóp procentowych i to pomimo niedawnych sygnałów o podwyżce.

 • Początek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach finansowych upłynął pod znakiem nieobecności amerykańskich inwestorów, świętujących Dzień Pracy.

 • Ile zapłacimy w tym roku za złoto?

  Donald Trump został prezydentem USA, decyzja o Brexicie Wielkiej Brytanii - miniony rok był pełen zaskakujących wydarzeń politycznych, które miały swoje odzwierciedlenie na rynku. Przed nami wybory m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, i Holandii. Czy czekają nas kolejne zaskoczenia i ile zapłacimy za złoto?

 • Wtorkowa sesja była wyjątkowo udana na rynkach metali szlachetnych. Cena srebra wzrosła o imponujące 3,5%, a notowania platyny zwyżkowały o 2,3%.