• Informacje na temat:

  notowanie spółek giełdowych

Artykuły na temat: notowanie spółek giełdowych
 • ...artykule prezentujemy wynagrodzenia menedżerów topowych spółek które przyniosły swoim akcjonariuszom największe zyski.

 • Energa jedną z trzech najlepszych giełdowych spółek roku. Wczoraj otrzymała nagrodę Byki i Niedźwiedzie dla najlepszej spółki z indeksu mWIG40. Już dzisiaj po sesji dołączy do WIG20.

 • W 2013 roku wśród prezesów spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie najwięcej zarobił szef Pekao SA. Jego roczne wynagrodzenie wyniosło 8,5 mln zł. Drugie miejsce przypadło prezesowi Comarch SA, z kwotą 8,1 mln zł, a trzecie TVN SA (6,4 mln zł).

 • Liczba giełdowych dłużników spadła do rekordowo niskiej liczby, ale średni ich dług jest rekordowo wysoki, wynosi prawie pół miliona złotych - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów.

 • Zarobki: Podsumowanie raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku”

  ...badania analizie poddano wynagrodzenia 1276 menedżerów z 347 spółek giełdowych (w tym 969 osób, które przepracowały cały 2014 rok). W 2014 roku mediana wynagrodzeń osób zasiadających w zarządach spółek giełdowych wyniosła 587,8 tys. zł. Połowa menedżerów zarobiła od 334 tys. zł do 1,06 mln zł.  Wykres poniżej przedstawia wynagrodzenia członków zarządów spółek giełdowych w latach 2006-2014

 • Skarb Państwa znowu pogrywa ze spółkami giełdowymi

  Obserwujemy kolejną zagrywkę Skarbu Państwa. Tym razem resort znalazł sposób na ominięcie przepisów o niedozwolonej pomocy publicznej, o której wcześniej ostrzegała Polskę Komisja Europejska. Co ważne - za pomocą spółek notowanych na GPW.

 • Wynagrodzenia menedżerów spółek notowanych na GPW

  W 2012 roku menedżerowie spółek giełdowych zarobili 518,9 tys. zł. To niewiele więcej w porównaniu do 2011 roku - wynika z raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2012 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.

 • Notowania spółek na polskiej giełdzie z dnia na dzień wydają się szukać nowych dołków. Analizując roczne stopy zwrotów największych indeksów giełdowych w krajach Unii Europejskiej próżno szukać porównywalnych wyników. Indeks WIG 20 od początku roku spadł o ponad 23 proc. i gorzej prezentuje się jedynie grecki indeks ASE, który stracił w tym samym okresie ponad 32 proc.

 • Struktura wynagrodzeń menedżerów spółek giełdowych

  Aż 61 proc. wynagrodzenia całkowitego menedżerów pracujących cały 2011 rok stanowiła płaca podstawowa - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2011 roku"*.

 • Po tym jak w ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z odwrotem inwestorów od aktywów ryzykownych - do których zaliczane są akcje - w związku z zamieszaniem wokół umowy pomocowej dla Grecji oraz potężnej korekty na chińskim rynku giełdowym, w ostatnich dniach mamy do czynienia z poprawą nastrojów i korektą ostatnich spadków.