• Informacje na temat:

  nowa fabryka volkswagena

Artykuły na temat: nowa fabryka volkswagena
 • Otwarto nowe Centrum Dystrybucyjne Volkswagena w Komornikach koło Poznania

  ... Na 30 tys. mkw. magazynowane są części i akcesoria sześciu marek: Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche. Łączna powierzchnia obiektu to 32 tys. mkw. Przestrzeń magazynowa stanowi 30 tys. m kw i została zaprojektowana w sposób umożliwiający jej rozbudowę do 43 tys. mkw. Teraz w centrum magazynowanych jest ok. 65 tys. różnych części i akcesoriów. Części...

 • Niemiecka spółka IFA zbuduje fabrykę w Ujeździe za 100 mln euro

  IFA Powertrain Polska, spółka należąca do niemieckiej firmy z branży automotive IFA Rotorion, zainwestuje 100 mln euro w budowę nowej fabryki w Ujeździe (Opolskie). Zakład ruszy na początku 2017 r. Początkowo zatrudni 90 osób, a docelowo - do 2020 r. - ponad 400.

 • W Wałbrzychu otwarto nową fabrykę firmy Ronal Polska

  ..., Szwajcarii czy Meksyku. Firma jest największym producentem felg aluminiowych w Europie i drugim w świecie. Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE). Nowa fabryka(...)Jak powiedział PAP prezes zarządu Ronal Polska Krzysztof Brosig, pierwsza felga w nowej fabryce została wyprodukowana w maju ubiegłego roku, jednak dopiero na początku roku fabryka osiągnęła pełne...

 • Ruszyła budowa fabryki IFA Rotorion w Ujeździe za 100 mln euro

  W połowie przyszłego roku w Ujeździe (Opolskie) rozpocznie produkcję fabryka półosi napędowych niemieckiej firmy IFA Rotorion. W czwartek wmurowano kamień węgielny pod jej budowę. Początkowo pracę znajdzie 80-90 pracowników, a docelowo około 2020 roku - ok. 500 osób.

 • We Wrocławiu uruchomiono fabrykę hamulców

  ...konferencyjne oraz pomieszczenia socjalne zajęły 3,4 tys. m kw. Fabryka specjalizuje się w wytwarzaniu elementów hydraulicznych układów hamulcowych, takich jak zaciski i cylindry hamulcowe oraz hamulce bębnowe(...) inwestycji Foundation Brakes Poland dodatkowo przeznaczy 3,5 mln zł na zakup nowej linii montażowej dla Volkswagena. - Pracujemy nad nowymi przedsięwzięciami, które chcielibyśmy realizować od 2015

 • Japońska firma Yagi zakończyła w Żarowie na Dolnym Śląsku rozbudowę fabryki produkującej części samochodowe. W nowej hali umieszczone zostaną maszyny do produkcji piast samochodowych. Wartość inwestycji to około 75 mln zł.

 • ​Bridgestone zainwestował kilkaset milionów euro w polskie fabryki. Powstanie ponad 300 miejsc pracy

  ...225 milionów euro firma Bridgestone, największy producent opon na świecie, przeznaczył na inwestycje w Polsce. Dzięki temu zatrudnienie w dwóch działających w kraju fabrykach zwiększa się o ponad 300 osób. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że międzynarodowe firmy wybierają Polskę na miejsce inwestycje ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry i coraz lepszą infrastrukturę. W sferze...

 • Będą zmiany w homologacji nowych aut

  Unijni ministrowie odpowiedzialni za przemysł uzgodnili w poniedziałek wspólne stanowisko ws. przepisów dotyczących wydawania homologacji dla nowych samochodów. Ich poprawki osłabiają jednak restrykcje, które zaproponowano po skandalu Volkswagena.

 • Motoryzacyjni giganci coraz częściej wybierają Polskę. Będzie tysiące nowych miejsc pracy!

  ...i branżach produkcyjnych związanych z zaawansowanymi technologiami. Jesteśmy hubem automotive, który przyciąga dużo technologicznych i innowacyjnych rozwiązań. Potwierdza to inwestycja LG Chem i inne(...) kierowniczej i specjalistycznej dla branży motoryzacyjnej. Jak wynika z deklaracji inwestorów, w zakładach Toyoty, Daimlera, Volkswagena i LG Chem zatrudnienie znajdzie ponad 4 tys. pracowników.

 • Niemiecko-japońska gra ambicji

  W 2010 r. szefowie koncernu Volkswagen postawili przed sobą cel: w 2018 r. Grupa VW ma być największym na świecie producentem samochodów. Wychodzi na to, że Niemcy konsekwentnie zmierzają do tego, by plany te stały się rzeczywistością.